Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Jarosława Gowina odpowiada synowi. Ziemowit stawia na Trzaskowskiego

7

Ziemowit Gowin w dość ostrych słowach skomentował rządy Prawa i Sprawiedliwości, deklarując jednocześnie, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego. Co na to jego ojciec Jarosław Gowin?

Wybory 2020. Jarosława Gowina odpowiada synowi. Ziemowit stawia na Trzaskowskiego
Syn Jarosława Gowina popiera Rafała Trzaskowskiego. Co na to polityk? (PAP)

O tym, że Ziemowit Gowin nie jest zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości było wiadomo już od jakiegoś czasu. Syn Jarosława Gowina zamieścił na Facebooku obszerny wpis, w którym podkreślił, że w II turze wyborów prezydenckich poprze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Później argumentował swój wybór i przekonywał rodaków, by postąpili podobnie.

Ja głosuję na Rafała Trzaskowskiego. Nie jest on moim kandydatem - nikt nie jest, niestety. Ale nie głosuję też na niego z bólem. Nie boli mnie, że wybieram efektywne narzędzie do zatrzymania dalszej degradacji tego państwa, jego prawa i społeczeństwa. Boleć będzie, jak owo narzędzie przegra. Dlatego... no dobra, powiem to: głosujcie na Trzaskowskiego!" - pisze Ziemowit Gowin.

Syn polityka uważa też, że poparcie Trzaskowskiego to "głos przeciwko PiSowskiemu jedynowładztwu". W tym miejscu warto zauważyć, że Ziemowit Gowin pisze również o słabych stronach kandydata Koalicji Obywatelskiej.

Zobacz także: Wybory 2020. Spędziliśmy dzień z Małgorzatą Trzaskowską. Takich tłumów się nie spodziewaliśmy

Ziemowit Gowin popiera Rafała Trzaskowskiego. Co na to jego ojciec?

Każdy ma prawo do swoich poglądów politycznych. To jest jedyny komentarz, który chcę przedstawić - w taki sposób Jarosław Gowin skomentował decyzję syna podczas czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Przypomnijmy, że Jarosław Gowin jest prezesem Porozumienia. Wchodzi ono w skład Zjednoczonej Prawicy. Wpis jego syna jasno pokazuje, że nie ma takich samych poglądów politycznych jak ojciec.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić