Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Nie będzie zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym. Są konkrety

4

Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020, dzięki czemu będzie piastował funkcję prezydenta RP przez kolejną kadencję. Pojawiały się doniesienia, że jego zaprzysiężenie może mieć miejsce na Stadionie Narodowym. Tak się jednak nie stanie.

Wybory 2020. Nie będzie zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Stadionie Narodowym. Są konkrety
Nowe informacje na temat zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy (PAP)

Niedawno media obiegły informacje, jakoby zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy miało się odbyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. To oczywiście ze względu na aktualną sytuację epidemiczną. Ta lokalizacja była brana pod uwagę również wtedy, kiedy planowano organizację pierwszego posiedzenia Sejmu po wybuchu pandemii koronawirusa. Ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Na warszawskim stadionie nie odbędzie się też zaprzysiężenie prezydenta Andrzeja Dudy. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek wydała postanowienie w tej sprawie. Zwołała Zgromadzenie Narodowe w celu złożenia przysięgi przez Dudę. Znamy już termin tej uroczystości.

Zgromadzenie Narodowe odbędzie się w Warszawie w sali posiedzeń Sejmu dnia 6 sierpnia 2020 r. o godzinie 10 - czytamy w postanowieniu.
Zobacz także: Rafał Trzaskowski drugim Donaldem Tuskiem? Radosław Fogiel komentuje

Wybory 2020. Prezydent Andrzej Duda na urlopie

Reporter Wirtualnej Polski Sylwester Ruszkiewicz ustalił, że prezydent Andrzej Duda postanowił nieco odpocząć po intensywnej pracy w trakcie kampanii przed wyborami 2020. Razem z małżonką udał się na urlop na Półwysep Helski.

Kampania wyborcza była wyczerpująca. Byliśmy w trasie non-stop, spaliśmy po kilka godzin. Kilka dni odpoczynku doradzali prezydentowi najbliżsi współpracownicy, ale i prezydencka para chciała odpocząć - powiedziała osoba z otoczenia Pałacu Prezydenckiego, cytowana przez WP.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić