Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Hiszpania. 250 osób uwięzionych na kempingu. Wykryto koronawirusa

5

250 turystów zostało uwięzionych na kempingu w Hiszpanii po tym, jak u dwóch osób stwierdzono zakażenie koronawirusem. Wszyscy wczasowicze zostaną przetestowani na COVID-19.

Hiszpania. 250 osób uwięzionych na kempingu. Wykryto koronawirusa
Koronawirus na kempingu w Hiszpanii (Getty Images)

Na terenie kempingu w kurorcie Zarautz w Hiszpanii uwięzionych jest ok. 250 turystów. Miejsce zostało zamknięcie po tym, jak u dwóch osób wykryto zakażenie koronawirusem.

Kempingu pilnuje policja, która zablokowała wjazd i wyjazd z kempingu. Wszyscy turyści zostaną przetestowani pod kątem koronawirusa.

Pierwsze wyniki testów mają dotrzeć w czwartek. Turyści, którzy nie są zakażeni, będą mogli wrócić do domów lub pozostać na kempingu na okres kwarantanny - informuje hiszpańska telewizja Telecinco.

Mieszkańcy obawiają się wybuchu epidemii

Lokalni mieszkańcy obawiają się, że zakażenia na kempingu mogą doprowadzić do wzrostu zachorowań w regionie, ponieważ nieświadomi turyści, u których stwierdzono koronawirusa, mogli odwiedzać pobliskie bary i restauracje.

Hiszpania jest jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów w Europie. Jak dotąd stwierdzono tam ponad 257 tys. zakażeń i 28,4 tys. zgonów.

Zobacz także: Hiszpania. Teraz to inny świat. Polka z Barcelony: czuję się jak w filmie science fiction

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić