o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Wybory 2020. Ponad kilometrowa kolejka głosujących w Chorwacji. Czekają wiele godzin

7
Podziel się

Polacy udają się do urn wyborczych nie tylko w całej Polsce, lecz także za granicą. W głosowaniu poza krajem uczestniczą zarówno osoby, które zdecydowały się na emigrację, jak i urlopowicze. Turyści z Chorwacji stoją w kolejce już nawet od pięciu godzin, a jej długość cały czas rośnie.

Wybory 2020. Ponad kilometrowa kolejka głosujących w Chorwacji. Czekają wiele godzin
Czy w miejscowości Split w Chorwacji padnie rekord frekwencyjny? (Twitter.com, @FortArt)
bECWqlat

Polacy, którzy w dniu wyborów przebywają w Chorwacji, mogą zagłosować w dwóch miejscach. Obwodowe komisje wyborcze znajdują się w Ambasadzie RP w Zagrzebiu oraz w siedzibie Konsulatu Honorowego w Splicie. Drugie z miast cieszy się szczególną popularnością wśród turystów, w tym Polaków.

Wybory 2020: ponad kilometrowa kolejka przed lokalem w Splicie w Chorwacji

Jak podaje "naTemat", kolejka przed lokalem w Splicie tworzy się od samego otwarcia. Około godziny 10 wyborcy nie byli już w stanie zmieścić się wewnątrz budynku i byli zmuszeni przenieść na zewnątrz.

bECWqlav

Obecnie kolejka wyborców w Splicie ma wynosić ponad kilometr. Część Polaków uprawnionych do głosowania jest zmuszona czekać nawet pięć godzin. Jednocześnie do ogona cały czas dołączają kolejni chętni.

Kolejka zakręca, koło mnie ma już 500 metrów, a za mną jeszcze jest długi ogon. Polacy sami przecierają oczy ze zdumienia, tak duża jest kolejka. A wszyscy stoją bez odstępów, często po kilka osób równolegle. Stania jest dwie i pół godziny jak dobrze pójdzie – "naTemat" cytuje jedną z turystek głosujących w Splicie.
bECWqlaB

"TVN24" podaje, że część osób rezygnuje z czekania i odchodzi z kolejki. Jak tłumaczy jedna z uczestniczek, szacująca liczbę czekających na ok. 500 osób, wielu nie wytrzymuje wysokiej temperatury i kilkugodzinnego stania.

W kolejce ponad 500 osób, idzie bardzo wolno, upał, dużo ludzi rezygnuje bo nie dadzą rady stać 5 godzin w kolejce – poinformowała w wiadomości do "Kontakt24.tvn24.pl" czytelniczka o nicku Doris (pisownia oryginalna).
Zobacz także: Zobacz też: Wybory prezydenckie 2020. Twój głos może być nieważny. Zobacz, jak poprawnie zagłosować
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECWqlaW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Monika
rok temu
Mieszkam na stałe w Splicie, serce rosło widząc polskiego turystę, poświęcającego swój dzień urlopu na wybory
Joanna
rok temu
Staliśmy w kolejce 6 godzin. Nikt nie rezygnował. Długość stania spowodowana zła organizacją pracy w konsulacie. Osób głosujących na podstawie zaświadczenia była zdecydowana większość. Pracownicy komisji obsługujący wyborców zgłoszonych przez internet nie mieli za dużo pracy i nie pomagali tym spisującym dane z zaświadczeń.jo
Bott
rok temu
Steruje was ten portal
bECWqlaX
Beka
rok temu
No a zdjęcia z polszy😂
Ggg
rok temu
Urlopowicze jak najbardziej ale emigranci won od glosowania!! Nie ma was tu nie wiecie co się w Polsce dzieje.
Mk79
rok temu
Brawo Polacy!
AnfałTraskuda
rok temu
Charakterystycznej reklamówki i SKARPET w sandałach brak!!! Jest dobrze-niech głosują!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić