Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski obiecał dodatek do emerytury. Komu by przysługiwał?

13

Rafał Trzaskowski ma pomysł, by docenić pracowników Ochotniczej Straży Pożarnej. Ich pracę chciałby docenić specjalnym dodatkiem do emerytury.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski obiecał dodatek do emerytury. Komu by przysługiwał?
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski obiecał dodatek do emerytury (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

Kandydaci na prezydenta są na ostatniej prostej kampanii przed II turą. Rafał Trzaskowski w czwartek był we wsi Sanie w województwie łódzkim. Tam spotkał się ze strażakami, którzy na co dzień służą Ochotniczej Straży Pożarnej.

Wybory 2020. Trzaskowski proponuje dodatek do emerytury

Kandydat Koalicji Obywatelskiej kpił z niedawnego pomysłu rządu, który rozdawał wozy strażackie w miejscach, gdzie była najwyższa frekwencja w I turze wyborów. Trzaskowski tłumaczył, że OSP trzeba wspierać, ale przez cały rok i nie można tego zrzucać tylko na barki samorządów.

Obecny prezydent Warszawy ma pomysł, jak odwdzięczyć się strażakom za służbę w OSP. Mieliby oni otrzymać specjalny dodatek do emerytury.

Zobacz także: Wybory 2020. Borys Budka: Małgorzata Trzaskowska będzie podporą dla męża
W moim programie mówię o tym, że każdy, kto przepracował 10 lat w OSP, powinien mieć specjalny dodatek do emerytury, ponieważ zależy nam na was i przede wszystkim na tym, żeby coraz więcej młodych ludzi garnęło się do straży pożarnej - cytuje PAP.

Trzaskowski przy okazji mobilizował mieszkańców województwa łódzkiego i śląskiego, by na niego oddali głos w II turze wyborów. Podkreślał, że o zwycięstwie może decydować każdy głos, bo różnica między nim a Andrzejem Dudą jest bardzo mała, co potwierdzają sondaże.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić