oprac. Robert Czykiel| 

Ostatnie sondaże. Rafał Trzaskowski przed Andrzejem Dudą. Zaskakujące wyniki sondażu

36

Rafał Trzaskowski wyszedł na prowadzenie w nowym sondażu przed II turą wyborów prezydenckich. Na świętowanie jednak za wcześnie, bo jego przewaga nad Andrzejem Dudą jest minimalna.

Ostatnie sondaże. Rafał Trzaskowski przed Andrzejem Dudą. Zaskakujące wyniki sondażu
Wybory 2020. Rafał Trzaskowski prowadzi w nowym sondażu (PAP, Marcin Bielecki)

Piątek to ostatni dzień kampanii prezydenckiej. Równo o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Już w niedzielę 12 lipca Polacy pójdą do urn w ramach II tury wyborów prezydenckich, by zagłosować na Andrzeja Dudę lub Rafała Trzaskowskiego.

Wybory 2020. Najnowszy sondaż przed II turą

Obaj kandydaci do samego końca będą walczyć o każdy głos. Najnowszy sondaż znowu potwierdza, że różnica między kandydatami jest bardzo niewielka. Tym razem na prowadzenie minimalnie wysunął się Rafał Trzaskowski.

Sondaż przeprowadził IBRiS dla "Rzeczpospolitej". 45,3 proc. ankietowanych wskazało, że zagłosuje na Trzaskowskiego. Duda w badaniu otrzymał 44,4 proc. poparcia.

W tym sondażu nikt tak naprawdę nie jest pierwszy. Żeby móc mówić o czyjejś prawdziwej przewadze, wynik musiałby być co najmniej 53:47 - komentuje w "Rzeczpospolitej" szef IBRiS Marcin Duma.
Zobacz także: Wybory 2020. Profesor Ewa Marciniak: obaj kandydaci przejdą do historii jako niedebatujący

Najnowszy sondaż pokazuje także, że znacznie wzrosła liczba niezdecydowanych wyborców. Jest ich aż 10,3 proc. To właśnie oni mogą przesądzić o zwycięstwie jednego lub drugiego kandydata. Dlatego Duda i Trzaskowski robią wszystko, by przeciągnąć ich na swoją stronę.

Ciekawostką jest także fakt, że zapowiada się frekwencja jeszcze wyższa niż w I turze. Aż 67 proc. ankietowanych chce pójść do urn 12 lipca.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić