oprac. Anna Piątkowska-Borek| 

Rafał Trzaskowski zebrał podpisy. Ich liczba robi wrażenie

149

We wtorek Rafał Trzaskowski złoży w PKW listę z podpisami poparcia pod swoją kandydaturą w wyborach na prezydenta RP. Nieoficjalnie mówi się, że poparło go ponad milion osób.

Rafał Trzaskowski zebrał podpisy. Ich liczba robi wrażenie
Rafał Trzaskowski zebrał już podpisy. Dziś rejestracja (Getty Images, Artur Widak)

Wybory 2020. Liczba zebranych przez Trzaskowskiego podpisów przerosła oczekiwania

We wtorek 9 czerwca rano Rafał Trzaskowski złoży w PKW podpisy osób, które poparły jego kandydaturę. Jak przekazywał wczoraj wieczorem Onet, jeszcze nieoficjalnie, było ich 1 mln. Po południu zweryfikowano 650 tys. podpisów, później doszło jeszcze 220 tys. z Mazowsza. Po godzinie 21:30 dwóch polityków Platformy Obywatelskiej potwierdziło Onetowi, że Rafał Trzaskowski zebrał 1 mln podpisów. Tyle osób poparło jego kandydaturę w wyborach prezydenckich 2020.

Po północy informację o 1 mln podpisów poparcia dla Trzaskowskiego potwierdził poseł michał Szczerba. "Dziękujemy za milion podpisów dla Rafała. I to nie jest jeszcze ostatnie słowo" - napisał na Twitterze. Jak wynika z załączonej przez niego grafiki łącznie Rafał Trzaskowski zdobył 1 mln 825 tys. podpisów.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski zastąpi Małgorzatę Kidawę-Błońską

Rafał Trzaskowski zajmie miejsce na liście kandydatów na prezydenta w wyborach 2020 w zastępstwwie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. 5 czerwca zarejestrowany został jego komitet wyborczy, zaś do jutra 10 czerwca jest czas na złożenie do PKW listy z podpisami poparcia.

Aby móc kandydować na prezydenta polski, Rafał Trzaskowski miał zebrać 100 tys. podpisów. A zebrał ich - według jeszcze nieoficjalnych informacji - aż 1 mln.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić