Wybory 2020. Do sieci trafiły wyniki nowego sondażu. Kto jest faworytem?

319

Andrzej Duda wygrywa w kolejnym sondażu. Zauważamy jednak, że coraz mocniejszą pozycję ma Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej może zagrozić obecnemu prezydentowi, który ubiega się o reelekcję.

Wybory 2020. Do sieci trafiły wyniki nowego sondażu. Kto jest faworytem?
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda wciąż wygrywa w sondażach (PAP)

Znamy wyniki najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, to w pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby poparcie na poziomie 42,7 proc. Rafał Trzaskowski miałby natomiast 26,6 proc. głosów. Ci dwaj kandydaci zmierzyliby się w drugiej turze.

Na trzecim miejscu udział w wyborach zakończyłby Szymon Hołownia (7,7 proc.). Czwarte miejsce zająłby Władysław Kosiniak-Kamysz (7,4 proc.), a piąte - Krzysztof Bosak (6,9 proc.). Na kolejnych lokatach uplasowaliby się Robert Biedroń (3,4 proc.), a także Marek Jakubiak (0,1 proc.).

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Balcerowicz mocno o Andrzeju Dudzie: Bezprzykładnie hańbił urząd

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Ilu Polaków weźmie udział w głosowaniu?

Z najnowszego sondażu na zlecenie WP wynika również, że Polacy zamierzają wziąć udział w wyborach zaplanowanych na 28 czerwca. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" wybrało w sumie 64,2 proc. respondentów.

21,4 proc. badanych ma absolutną pewność, że nie przystąpi do głosownia. Odpowiedź "raczej nie" wskazało 11,9 proc. osób.

Sondaż został zrealizowany w dniach 5-6 czerwca na próbie 1100 osób. Zastosowano metodę telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić