Wróć na
Mateusz Domański
|

Wybory 2020. Do sieci trafiły wyniki nowego sondażu. Kto jest faworytem?

110
Podziel się

Andrzej Duda wygrywa w kolejnym sondażu. Zauważamy jednak, że coraz mocniejszą pozycję ma Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej może zagrozić obecnemu prezydentowi, który ubiega się o reelekcję.

Wybory 2020. Do sieci trafiły wyniki nowego sondażu. Kto jest faworytem?
Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda wciąż wygrywa w sondażach (PAP)
bCYhLcVx

Znamy wyniki najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Wirtualnej Polski. Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, to w pierwszej turze Andrzej Duda uzyskałby poparcie na poziomie 42,7 proc. Rafał Trzaskowski miałby natomiast 26,6 proc. głosów. Ci dwaj kandydaci zmierzyliby się w drugiej turze.

Na trzecim miejscu udział w wyborach zakończyłby Szymon Hołownia (7,7 proc.). Czwarte miejsce zająłby Władysław Kosiniak-Kamysz (7,4 proc.), a piąte - Krzysztof Bosak (6,9 proc.). Na kolejnych lokatach uplasowaliby się Robert Biedroń (3,4 proc.), a także Marek Jakubiak (0,1 proc.).

Wybory prezydenckie 2020. Leszek Balcerowicz mocno o Andrzeju Dudzie: Bezprzykładnie hańbił urząd

bCYhLcVz

Czytaj także

Wybory prezydenckie 2020. Ilu Polaków weźmie udział w głosowaniu?

Z najnowszego sondażu na zlecenie WP wynika również, że Polacy zamierzają wziąć udział w wyborach zaplanowanych na 28 czerwca. Odpowiedzi "zdecydowanie tak" i "raczej tak" wybrało w sumie 64,2 proc. respondentów.

21,4 proc. badanych ma absolutną pewność, że nie przystąpi do głosownia. Odpowiedź "raczej nie" wskazało 11,9 proc. osób.

bCYhLcVF

Sondaż został zrealizowany w dniach 5-6 czerwca na próbie 1100 osób. Zastosowano metodę telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

bCYhLcWa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(110)
ja jestem
4 miesiące temu
a czy Duda dał wam ze swoich czy z podatków naszych
kpiarz
4 miesiące temu
Sugerowanie wyników? Podpowiadanie na kogo opłaca się głosować? Na uśmiechniętego i samozadowolonego Stańczyka? Ludzie zróbmy coś niech ten koszmar się skończy.
gggggg
4 miesiące temu
Ja bym sobie zdjęcia z nim nie zrobił.
bCYhLcWb
Stańczyk
4 miesiące temu
Duda do więzienia za łamanie konstytucji
kaz
4 miesiące temu
Ninka-,oby w pierwszej turze-mniej pieniędzy wydamy na wybory.
Najnowsze komentarze (110)
Patryk
3 miesiące temu
Bosak i tylko Bosak
Ania
3 miesiące temu
Będę głosować prezydenta andrzeja dude
Grzesio84
3 miesiące temu
Panie Balcerowicz o Panu to jedno zdanie przetrwa pokolenia, wie Pan jakie.....
niestety
3 miesiące temu
niestety przy całej niechęci do socjalizmu i oszustw wyborczych pisu nie ma innego wyboru nie można pozwalić na to by wygrał ktoś kto nas zniszczy ideologicznie, nasze tracycje, kto nam tu zrobi neurope, sprowadzi nachodźców, terroryzm, antife, kolorowych i marsze lpg , najważniejsza jest tradycja, naród, wartości pis oszukał, to prawda, miało być zero imigrantów a sprowadził 3 mln ukrów dla korporacji i kilkadziesiąt tysięcy kolorowych - tak, pis oszukał, ale nie ma wyboru niestety
msa
3 miesiące temu
redaktorzy z kim wy przeprowadzacie wywiady.z ludzmi ktorzy nic nie zrobili a chca pouczac innych.z ludzmi skonczonych politycznie.balcerowicz,komorowski przeciez to katastrofa.smiechu warte.
agura
3 miesiące temu
tylko prezydent Duda na prezydenta Polski.Wtrzymal wysprzedaz "POLSKI"; polskie ziemie, polskie zaklady,ktore jeszcze zostaly, POLSKIE LASY.Trzaskowski nie ma tego w glowie co prezydent Duda w jednym palcu u nogi.Tak jak rzadzi Warszawa(palety za 1000zl, biedne kozy, ktore zdechly, plaza w zimie nieudolnosc z sciekami do Wisly itd.)tak bedzie rzadzil Polska,tylko Pan Morawiecki nie bedzie pracowal za nieg. Polacy jesli chcecie lepsze zycie to tylko Andrzej Duda.
Marek
3 miesiące temu
a co Platforma Obywatelska zrobiła z naszymi podatkami ?
Ela
3 miesiące temu
Przynajmniej PIS się z ludźmi podzielił, a Platforma nic ludziom nie dała ,a podatki zebrała tak samo !
bCYhLcVT
olo
3 miesiące temu
PO, i ich dokonania Podnieśli wiek emerytalny do 67 lat , okradli Polaków z OFE , Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów) Co było kiedyś , za rządów PO - bieda z nędzą , dla zwykłych ludzi pracujących , bezrobocie, nie podnosili płacy minimalnej , byliśmy tylko tania siłą roboczą Nie było 500 plus itd .. , żadnej pomocy Państwa . a teraz za PIS jest . PO .popierają relokacje uchodźców , LGBT i reprywatyzowali Warszawę , wyrzucanie ludzi na bruk . Trzaskowski chce zatrzymać inwestycje Polski , CPL nie trzeba w Polsce , bo jest w Niemczech , . Trzaskowski chce zatrzymać przekop mierzei wiślanej , abyśmy dalej byli uzależnieni od Rosji . Tusk chciał sprzedać LOT dla niemieckiej Lufthansy , Platformiaki nie mogą się pogodzić z utratą władzy i gryzą , kłamią, manipulują, ale ludzie wiedzą , pamiętają , jak było kiedyś jak rządziło PO, i jak jest teraz ja rządzi PIS, teraz wszystkim się żyje lepiej, a nie tylko elitom i burżujom, którzy krzyczą teraz . Dlatego PIS ma duże poparcie społeczne . Ja głosuję za Duda , bo lepiej teraz mi się żyje jak kiedyś za rządów PO . po prostu . nie wyobrażam sobie powrotu do biedy i nędzy, jak było przez 8 lat za rządów PO-PSL
życie
3 miesiące temu
Pierwszy raz od wielu lat zdecydowałam się wziąć udział w głosowaniu ale to tylko i wyłącznie za sprawą jedynego,bezpartyjnego kandydata na prezydenta-Pana Szymona Hołowni.Boli mnie to ,że ludzie ślepo wierzą partią i ich" marionetką", które zachowują się beznadziejnie.Absolutnie nie widać tu strony ludzkiej.Tylko ciągłe przepychanki w sejmie jak Ci są (PO) po PRAWEJ to ubliżają tym po LEWEJ(PIS)i tak na przemian.Nie ma "sędziego",który by mógł te dwie strony pogodzić, uspokoić by każdy z NAS obywateli mógł spokojnie żyć,zajmować się swoimi sprawami, cieszyć się rodziną,spełniać marzenia by czuć się pewnie w Państwie w którym rząd dba o spokój Obywateli ich komfort zarówno psychiczny jak i fizyczny-bo od tego są,biorą za to pieniądze-Nasze.Czy pracodawca trzymałby pracownika na stanowisku pracy , który by się obijał udając, że pracuje-NIE zwolniłby go w najlepszym wypadku dostałby drugą szansę. Każdy z obecnych tu najwyżej w sondażach miał już drugą szansę. Niech każdy głęboko zajrzy w swoją głowę i serce i wybierze mądrze. Dziękuję
Polak
3 miesiące temu
Bosak na prezydenta
Tylko KO!
3 miesiące temu
Głosuję na prezydenta Trzaskowskiego, bo mam dość państwa PiS finansującego swój elektorat za moje ciężko zarobione pieniądze, których mam coraz mniej przez coraz większe podatki. #MamyDość! #wyPAD2020 #Trzaskowski2020 #JestemNaWyborach
Górnik
3 miesiące temu
Mam 76 lat przeżyłem wiele rządów, ale nigdy nie zrozumiem ludzi którzy chc cą głosować na niewiarygodnego chłystka co rzuca obietnice na lewo i na prawo a następnie ich nie dotrzymuje
Restix
3 miesiące temu
A kto dziś w tym kraju uczciwie, bez strachu o siebie powie przez telefon do nieznajomej mu osoby, która chce wiedzieć, jakie mamy przekonania polityczne, że NIE zagłosuje na Dudę? Strach ma wielkie oczy a dziś łatwo o wizytę o nieznajomych o 6 rano.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić