Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski złożył obietnicę. Chce obniżyć VAT

41

Kandydaci na prezydenta RP próbują przekonać do siebie jak najwięcej osób. W tym celu co rusz przedstawiają nowe pomysły. W piątek Rafał Trzaskowski zadeklarował, że jeśli wygra wybory prezydenckie, to obniży VAT.

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski złożył obietnicę. Chce obniżyć VAT
Trzaskowski chce obniżyć VAT (PAP)

O swoim nowym pomyśle Rafał Trzaskowski mówił podczas konferencji prasowej w Łodzi. - Jedną z moich pierwszych decyzji będzie obniżenie stawki podatku VAT o 1 proc. - przekazał kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

Musimy zrobić wszystko, żeby pobudzać gospodarkę i konsumpcję, ale i przede wszystkim dbać o miejsca pracy - wyjaśnił, cytowany przez money.pl.
Zobacz także: Wybory 2020. Politolog o debacie TVP w Końskich. "Ryzykowny krok Trzaskowskiego"

Czytaj także:

Jasne stanowisko Trzaskowskiego ws. podatków

Trzaskowski zapewnił również, że jako prezydent podpisze każdą ustawę, która pomoże obywatelom. Zadeklarował jednocześnie, że nie zgodzi się na wzrost podatków.

Dochodzą do nas głosy, że rządzący szykują się do kolejnej podwyżki podatków, stąd pośpiech w organizacji wyborów. Widzimy drożyznę. Ceny mleka wzrosły o 10 proc., ceny masła o 40 proc., szynki o 25 proc. mamy olbrzymie wzrosty cen, a GUS w ostatnich miesiącach nie publikuje informacji o koszyku cen - mówił.

Poinformował też, że jeśli rządzący będą chcieli podnieść podatki, to on się temu sprzeciwi. - Jasno chcę powiedzieć, że jeśli rządzący będą chcieli podnosić podatki, to napotkają moje weto - zaznaczył Rafał Trzaskowski podczas wizyty w Łodzi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić