Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory 2020. Ryszard Terlecki mocno o opozycji. "Oszuści płaczą, że zostali oszukani"

33

Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej poinformowali o złożeniu protestu do Sądu Najwyższego ws. wyborów prezydenckich. Twierdzą, że głosowanie zostało przeprowadzone w nieuczciwy sposób. "Oszuści płaczą, że zostali oszukani" - komentuje z kolei Ryszard Terlecki,

Wybory 2020. Ryszard Terlecki mocno o opozycji. "Oszuści płaczą, że zostali oszukani"
Ryszard Terlecki ostro o opozycji (PAP)

Wątek wyborów prezydenckich 2020 nadal wzbudza wiele kontrowersji. W czwartek dowiedzieliśmy się, że Koalicja Obywatelska postanowiła złożyć protest do Sądu Najwyższego. Przedstawiciele KO twierdzą, że "to nie były uczciwe wybory".

Do naszego protestu dołączyliśmy kilkaset wniosków ws. nieprawidłowości. Polegały przede wszystkim na pozbawieniu wyborców prawa wyborczego. Wynikało to ze złej legislacji i postępowania w trybie nagłym - powiedział poseł Grzegorz Wójtowicz, cytowany przez Wirtualną Polskę.

O proteście mówiła też posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka. - Wybory to święto demokracji, a PiS to święto zniszczył. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zgłaszaniu nieprawidłowości - zaznaczyła.

Zobacz także: Wyniki wyborów 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz o kuszeniu przez PiS. "Ja za moich senatorów ręczę"

Wybory 2020. Ryszard Terlecki reaguje na ruchy opozycji

Na kroki podejmowane przez polityków opozycji w stanowczy sposób zareagował wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Jego ostry wpis na Twitterze w błyskawicznym tempie obiega internet.

Trzeba umieć z honorem przegrywać. Sztab Platformy zaskarżył wynik wyborów. Oszuści płaczą, że zostali oszukani. Śmieją się z nich w całej Europie. A może znów chcą podmienić kandydata? Teraz Budka? - pyta Terlecki.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić