Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Wybory 2020. Skandal w kościele. Słowa księdza oburzyły

439
Podziel się:

Podczas mszy w podłańcuckiej Medyni Głogowskiej ksiądz namawiał wiernych, żeby w najbliższych wyborach prezydenckich głosowali na Andrzeja Dudę.

Wybory 2020. Skandal w kościele. Słowa księdza oburzyły
(NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

Wybory prezydenckie 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Polacy będą głosować już 28 czerwca 2020 roku. W Węgliskach w powiecie lubelskim ksiądz, który odprawiał mszę, przekonywał osoby, które w niej uczestniczyły, żeby oddały swój głos na Andrzeja Dudę - ujawnił portal Rzeszów News.

W kościele był obecny poseł PiS

Niedzielną mszę odprawiał emerytowany już ksiądz Józef Kot. Jak podaje portal Rzeszów News, na mszy obecny był również poseł PiS, Kazimierz Gołojuch.

Jedna z osób obecnych na mszy w rozmowie z portalem Rzeszów News przyznała, że podczas modlitwy ksiądz Józef Kot czytał: "Boże, spraw, aby wszyscy głosowali na Andrzeja Dudę".

Po mszy uczestniczka zdecydowała się pojechać do proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP. Kobieta powiedziała księdzu, co o tym myśli. Ten powiedział jej tylko, że "z tym może iść do telewizji, prasy".

Zobacz także: Ostatnia parafia księdza Arkadiusza H. Dla mieszkańców był "wzorowym proboszczem"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(439)
Kinga
2 lata temu
A co miał zachęcać do popierania kogoś, kto nie wspiera rodzin, tylko je osłabia poprzez promowanie bezpłodnych związków nie stanowiących podstawy do poczęcia, ochrony i wychowania z poszanowaniem zasad tradycji chrześcijańskich leżących u podstaw powstania Unii Europejskiej i Traktatów Unijnych przyjmowanych na etapie wkraczania do Unii Europejskiej, co osłabia nie tylko Polskę ale także Unię Europejską, która nie potrafi się bronić przed narzucanymi Unii zasadami kultury buddyjskiej i coraz powszechniejszym neomarksizmem. Polska i kraje byłego bloku radzieckiego odrzuciły marksizm, nie po to, by teraz ponownie wracać do niesprawdzającego się systemu federacyjnego powiązania gospodarek odrębnych narodów i narzucania im centralnego zarządzania nimi oraz narzucania obcych kulturowo związków par jednopłciowych, prowadzących do obniżania populacji narodów. Do tego posługującego się sofistycznymi pojęciami dopuszczającymi stosowanie kłamstwema, jeśli służy to realizacji celów szerzącego te kłamstwa.
Aureliusz
2 lata temu
Ja już dawno pokazałam tym pieskom pisowskim gdzie ich miejsce.Nie chodzę do kościoła ,nie daje haraczy na kościół ,nie przyjmuję kanalii po kolędzie.Od lat .Ekskomunikowałam się sama bo w kraju konstytucyjnym nie muszę pytać kościoła o zgodę .Oni nie maja nic wspólnego z Bogiem.A raczej mają tyle wspólnego co święta inkwizycja miała.nie wiem czego ludzie się boją lub wstydzą żeby im pokazać nie.Dopóki będą widzieć pełne kościoły,dopóty będą razem z PiSem deptać nasze prawa konstytucyjne.
okawanga
2 lata temu
Ludzie inteligentni dawno porzucili ta katolicką szczuję i te brudne łapy, które wkladają do spodni ministrantów.
okawanga
2 lata temu
Jak się nazywa ten proboszcz, czy to chłopskie pańszczyźniane szczenię. Dlatego nie traktuje tych uzurpatorów jako kapłanów, ale jako przedstawicieli handlowych.
ona
2 lata temu
każdy byle nie Duda
Erwin
2 lata temu
Boże zabierz tego drogiego, a niepotrzebnego Dudę. Każdy inny będzie lepszy. 900 mln za 5 lat prezydentury Dudy to szok.
Agatokalos
2 lata temu
Rozdział kościoła od państwa konieczny!!!!!
jas
2 lata temu
Przecież ten ksiądz do niczego nie namawiał, on się tylko modlił i miał do tego pełne prawo.
Marysia
2 lata temu
Brawo dla księdza. Przecież nie będzie nawoływał do zagłosowania na masona Trzaskowskiego czy Biedronia , który dopuszcza się grzechu sodomickiego,o którym mówi Pismo Święte m.in. Święty Paweł. A jest to bardzo ważne, bo podczas kampanii poruszane są przecież problemy moralne i wyznawane wartości. A Trzaskowski przecież wypalał będzie wszystko gorącym żelazem, to co wprowadził PIS. Panie Boże tylko w Tobie pokładamy nadzieję, my katolicy.
Rom
2 lata temu
Ja nie modlę się do Pana Boga o to by Duda nie wygrał bo on już dawno jest przegrany za to co robi.
Zofia katol.
2 lata temu
Niech ktoś mądry, najlepiej katolik, wytłumaczy mi katoliczce dla czego tkają swoje grzeszne ręce , w sprawy świeckie? I teraz będą słuchać zdania, koryto + dojnej zmiany+. Czasem się zastanawiam dla czego tak ciężko pracują, żaden wróg kościoła nie zrobił tyle złego co oni. Dobrze że wiara w Boga może obyć się bez kościoła, coś o czym pewnie zapomnieli, czując się zapewne przez 1000 lat , takiego niemoralnego działania.
PRAWDA
2 lata temu
Brak seksu , (bo legalnie, tylko sypiać mogą z nieletnimi;) , sprawił że z frustracji "duchowni"/nawiedzeni nie wiedzą co mówią.
PRAWDA
2 lata temu
Na serio, co znowu "mądrego" mają do powiedzenia? Już powinni powstrzymać się, ale tracą coraz więcej, a ludzie już nie tak ufni i głupi jak kiedyś. Prawda was sukienkowi wyzwoli, nie lękajcie się jej.:)
Julia 2
2 lata temu
Głosujmy Wszyscy na Prezydenta Andrzeja Dudę,wielki patriota.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić