Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Kolejna tragedia. Policjant zastrzelił Afroamerykanina. Lekarz: to było morderstwo

440

W piątek w Atlancie biały policjant zastrzelił czarnoskórego mężczyznę. Lekarz sądowy ocenił, że było to morderstwo. W USA znowu rozgorzały protesty przeciwko rasizmowi i brutalności policji.

Kolejna tragedia. Policjant zastrzelił Afroamerykanina. Lekarz: to było morderstwo

27-letni Brooks zginął w wyniku strzelaniny, na której skutek stracił bardzo dużą ilość krwi. Sekcja zwłok wykazała również uraz wielonarządowy, który także były wynikiem dwukrotnego postrzału.

Pracownik restauracji Wendy's w Atlancie zadzwonił po funkcjonariuszy, kiedy spostrzegł, że ktoś śpi w samochodzie na pasie dojazdowym.

Kiedy policjanci dojechali na miejsce, interwencja miała normalny przebieg. Funkcjonariusze zapytali Raysharda Brooksa, czy spożywał alkohol. Mężczyznę przebadano pod kątem trzeźwości. Później 27-latek opowiadał o urodzinach swojej córki.

Jednak oficer zdecydował się aresztować mężczyznę. Uznał, że "wypił o jednego drinka za dużo i nie powinien prowadzić samochodu". Brooks zaczął się buntować i wyrwał się policjantom. 27-latek przebiegł przez parking, trzymając w ręku policyjny paralizator.

Na nagraniach z kamer, które znajdowały się przy restauracji, widać, jak Brooks obrócił się i wycelował paralizatorem w ścigającego go oficera. Później jeden z nich strzelił z pistoletu, a Brooks upadał na ziemię.

Zobacz także: Body cam footage of Rayshard Brooks’ death shows calm, then chaos

Po strzelaninie szefowa policji Atlanty, Erika Shields, podała się do dymisji. Oficer podejrzany o zabicie Brooksa został zwolniony, a drugiego oficera, który również brał udział w zdarzeniu, zawieszono.

Protestujący wyszli na ulice Atlanty, domagając się oskarżenia policjantów o morderstwo Raysharda Brooksa. Demonstranci zablokowali autostradę i podpalili restaurację Wendy's, pod którą doszło do strzelaniny.

Policja szuka osób, które podłożyły ogień w restauracji. Udostępnili również zdjęcia kobiety, która jest podejrzana o podpalenie. Podejrzana miała na sobie czarną czapkę z daszkiem i masce.

Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić