Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Wybory 2020. Sondaż exit poll od Ipsos. Kiedy poznamy pierwsze wyniki wyborów?

0

W czasie trwania wyborów prezydenckich Ipsos przeprowadza badanie wśród osób, które oddały głos. Wyniki sondazu exit poll poznamy tuż po zamknięciu lokali wyborczych.

Wybory 2020. Sondaż exit poll od Ipsos. Kiedy poznamy pierwsze wyniki wyborów?
Wybory prezydenckie 2020 (Getty Images)

Sondaż exit poll od Ipsos. Co to takiego?

Badanie exit poll jest prowadzone przez Ipsos w dniu wyborów prezydenckich, 28 czerwca, wśród wyborców. Ankieterzy Ipsos pojawili się lub dopiero się pojawią przed 500 przypadkowo wybranymi lokalami wyborczymi w kraju. Poprosili/poproszą wyborców o wypełnienie krótkiej ankiety.

Sondaż exit poll. Kiedy pierwsze wyniki wyborów?

Wyniki sondaż exit poll zostaną opublikowane tuż po zakończeniu głosowania na prezydenta i zamknięciu lokali wyborczych, czyli jeszcze dzisiaj po godzinie 21:00.

"Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski w skali całego kraju oraz frekwencji wyborczej" - podaje Ipsos.

Gdzie Ipsos przedstawi wyniki sondażu exit poll?

Pierwsze wyniki wyborów prezydenckich 2020 według sondażu exit poll od Ipsos zostaną przedstawione po godz. 21 m.in. na o2.pl. Kilka godzin później będzie dostępny także sondaż late poll, który Ipsos przygotuje na podstawie cząstkowych wyników pozyskanych z losowo wybranych lokali wyborczych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić