Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy poznamy wyniki?

2

Przez wiele tygodni kandydaci na prezydenta RP prowadzili swoje kampanie. Jeździli po Polsce, by przekonać do siebie jak najwięcej osób. 28 czerwca obywatele RP oddadzą swoje głosy. A kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich 2020?

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy poznamy wyniki?
Kiedy poznamy wyniki wyborów prezydenckich 2020? (Getty Images)

W nocy z 26 na 27 czerwca zakończy się kampania prezydencka 2020. Z czołówek mediów znikną tematy polityczne, a kandydaci będą mogli nieco odpocząć po okresie wytężonej pracy.

28 czerwca to data wyborów prezydenckich. Pierwotnie były one planowane na 10 maja, ale ze względu na liczne zawirowania w związku z pandemią koronawirusa termin wyborów musiał być zmieniony.

Zobacz także: Wybory Prezydenta RP 2020 - "Jak oddać głos w wyborach Prezydenta?"

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy poznamy wyniki wyborów?

Na ostateczne wyniki I tury wyborów prezydenckich 2020 będzie trzeba trochę poczekać. Pierwszych informacji o rezultatach można się już spodziewać w wieczór wyborczy, kiedy to opublikowane zostaną sondaże exit poll i late poll.

Finalne wyniki poda oczywiście Państwowa Komisja Wyborcza. Informacje płynące z tego organu będzie można na bieżąco śledzić za pośrednictwem jego strony internetowej.

Wszystko powinno być jasne w okolicach 29 czerwca. Niewykluczone jednak, że przez pandemię koronawirusa termin podania oficjalnych wyników wyborów prezydenckich 2020 wydłuży się do 30 czerwca lub 1 lipca.

Jeżeli będzie to konieczne, zorganizowana zostanie II tura. Jej termin to 12 lipca.

Czytaj także: 

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić