Robert Czykiel| 

Wybory 2020. W tej grupie wyborców Trzaskowski nie dał Dudzie szans

47

Młodzież zaufała Rafałowi Trzaskowskiemu, a osoby powyżej 50 roku życia częściej głosowały na Andrzeja Dudę. Który z kandydatów wygrał wśród kobiet? Zobacz wyniki.

Wybory 2020. W tej grupie wyborców Trzaskowski nie dał Dudzie szans
Wyniki wyborów ze względu na wiek i płeć (PAP, Radek Pietruszka)

Poznaliśmy sondażowe wyniki exit poll II tury wyborów prezydenckich. Z danych IPSOS w tej chwili wynika, że prezydentem przez kolejnych pięć lat będzie Andrzej Duda. Do ogłoszenia oficjalnych wyników jednak nic nie jest pewne, bo różnica wynosi tylko 0,8 proc.

Wyniki wyborów ze względu na wiek

Pojawiły się jednak wyniki wyborów z podziałem na różne kategorie. Wiemy już, że Duda był lepszy na wsiach, a Rafał Trzaskowski w dużych miastach. A jak rozeszły się głosy, biorąc pod uwagę wiek wyborców?

Duda przekonał do siebie niewiele młodych osób. W grupie wiekowej 18-29 lat przegrał z Trzaskowskim 35,6 proc. do 64,4 proc. Potem różnice nie były już tak duże. Kandydat KO był lepszy wśród wyborców 30-39 lat i 40-49 lat, wygrywając kolejno 55,4 proc. do 44,6 proc. i 55,2 proc. do 44,8 proc.

Zobacz także: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Przemówienie Rafała Trzaskowskiego. "Po pierwsze: wygramy"

Obecny prezydent odrobił straty wśród osób starszych. W grupie 50-59 lat wygrał 59,1 proc. do 40,9 proc. Jeszcze lepiej mu poszło wśród seniorów (60 lat i więcej), gdzie zwyciężył 61,7 proc. do 38,3 proc.

Wyniki wyborów ze względu na płeć

Znamy także wyniki wyborów z podziałem na płeć. Kobiety wybrały Dudę, bo 51,3 proc. pań oddało głos na kandydata PiS. Z kolei wśród mężczyzn Trzaskowski otrzymał 50,4 proc. głosów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić