Robert Czykiel| 

Wybory 2020. Jak głosowali na wsi, a jak w dużych miastach?

91

Andrzej Duda przekonał do siebie mieszkańców wsi. Z kolei Rafał Trzaskowski nie miał sobie równych w większych miastach.

Wybory 2020. Jak głosowali na wsi, a jak w dużych miastach?
Wybory 2020. Kto wygrał na wsi, a kto w miastach? (PAP, Leszek Szymański)

Emocje w wyborach prezydenckich jeszcze się nie zakończyły. Wyniki sondażowe wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy, ale wszystko może się zmienić. W tej chwili jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wynosi zaledwie 0,8 proc. Trzeba czekać na oficjalne wyniki.

Wybory 2020. Jak Polacy głosowali z podziałem na wieś i miasta?

Jeżeli obecny prezydent wygra, to sukces będzie w dużej mierze zawdzięczać mieszkańcom wsi. To w małych mieścinach znokautował Trzaskowskiego. Jak informuje TVP Info, powołując się na dane IPSOS, Duda na wsiach wygrał stosunkiem 63,2 proc. do 36,8 proc.

W miastach już tak dobrze nie było. W miejscowościach do 50 tys. mieszkańców Trzaskowski wygrał 53,8 proc. do 46,2 proc. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mniejszą przewagę miał w miastach, w których mieszka od 51 do 200 tys. osób i wynosiła zaledwie 2 proc.

Zobacz także: Wybory 2020. Krytyka słów Jarosława Kaczyńskiego. "To wszystko jest kompletnie niepoważne"

Duda przegrał z kretesem w miastach z ludnością 201-500 tys., gdzie otrzymał 38,1 proc. poparcia, a jego rywal aż 61,9 proc. Trzaskowski najlepszy wynik miał w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców, bo tam wygrał 66,5 proc. do 33,5 proc.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić