o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Wybory 2020. Jak głosowali na wsi, a jak w dużych miastach?

35
Podziel się

Andrzej Duda przekonał do siebie mieszkańców wsi. Z kolei Rafał Trzaskowski nie miał sobie równych w większych miastach.

Wybory 2020. Jak głosowali na wsi, a jak w dużych miastach?
Wybory 2020. Kto wygrał na wsi, a kto w miastach? (PAP, Leszek Szymański)
bECcKbNh

Emocje w wyborach prezydenckich jeszcze się nie zakończyły. Wyniki sondażowe wskazują na zwycięstwo Andrzeja Dudy, ale wszystko może się zmienić. W tej chwili jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim wynosi zaledwie 0,8 proc. Trzeba czekać na oficjalne wyniki.

Wybory 2020. Jak Polacy głosowali z podziałem na wieś i miasta?

Jeżeli obecny prezydent wygra, to sukces będzie w dużej mierze zawdzięczać mieszkańcom wsi. To w małych mieścinach znokautował Trzaskowskiego. Jak informuje TVP Info, powołując się na dane IPSOS, Duda na wsiach wygrał stosunkiem 63,2 proc. do 36,8 proc.

W miastach już tak dobrze nie było. W miejscowościach do 50 tys. mieszkańców Trzaskowski wygrał 53,8 proc. do 46,2 proc. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mniejszą przewagę miał w miastach, w których mieszka od 51 do 200 tys. osób i wynosiła zaledwie 2 proc.

bECcKbNj
Zobacz także: Wybory 2020. Krytyka słów Jarosława Kaczyńskiego. "To wszystko jest kompletnie niepoważne"

Duda przegrał z kretesem w miastach z ludnością 201-500 tys., gdzie otrzymał 38,1 proc. poparcia, a jego rywal aż 61,9 proc. Trzaskowski najlepszy wynik miał w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców, bo tam wygrał 66,5 proc. do 33,5 proc.

Czytaj także:

bECcKbNp
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECcKbNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
;/;/
rok temu
Niestety praca u podstaw na wsi już nie jest taka jak kiedyś być może dlatego nie oddali głosu. Być może dla tego że na wsiach jest więcej większych rodzin które czerpią garściami z programów socjalnych, a być może dla tego że łatwiej takich ogłupić
matka
rok temu
Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki, otaczał blaskiem potęgi i chwały, coś ją osłaniał tarczą swej opieki, od nieszczęść które ,przygnębić ją miały. Przed twe ołtarze zanosim błaganie OJCZYZNĘ WOLNĄ pobłogosław Panie. Andrzej- daliśmy radę. NARÓD POLSKI.
matka
rok temu
Panie Jezu, dziękujemy za uratowanie Polski.
bECcKbNL
uyty
rok temu
Nigdy nie ukrywałem, że jeśli chodzi o adopcję, jestem przeciw. Natomiast wszystko się zmienia - powiedział kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski, pytany w czasie "Areny prezydenckiej" w Lesznie o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe......jestem za a nawet przeciw
wieśniak
rok temu
nic dziwnego,słoma z butów to swój chłop
nieuk
rok temu
jaka matematyka? wygrać w 10 województwach i z 60ciu procentami w tylu najludniejszych miastach a przegrać?
LOL
rok temu
Wieśki się teraz będą dowartościowywać
Szkoda
rok temu
Brawo, mamy prezydenta rolników, emerytów i bezrobotnych.
Lea
rok temu
Polonusy i inni mądrale, co to wyemigrowali za chlebem - come back in Poland - żyjcie tu, płaćcie podatki i udławcie się tym 500+ i 13 emeryturą. Pławicie się w dostatku i demokracji za granicą, więc nie powinniście brać udziału w polskich wyborach, was to nie dotyczy.
warszawiak
rok temu
Andrzej Duda jest najlepszy
warszawiak
rok temu
Andrzej Duda jest najlepszy
fan
rok temu
na wsiach nie Duda przekonał do siebie wyborców tylko ksiądz
Ela
rok temu
Nie podniecajcie się tak. Na mojej wsi, na czterysta osób, około 10% to tzw. chłopi - rolnicy. Pozostali to ludzie wykształceni, którzy z miasta przenieśli się na wieś, by wygodniej mieszkać.
bECcKbND
Jolka
rok temu
Być mądrym A mandrala to różnica znaczna!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić