Karolina Woźniak| 
aktualizacja 

Wybory 2020 za granicą. Na kogo głosowali Polacy w USA, Czechach i Rosji?

41

Okazuje się, że Andrzej Duda zdobył w USA największą liczbę głosów. Obecny prezydent uzyskał aż 50,7 proc. głosów. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski. Inaczej było z poparciem dla prezydenta RP w Moskwie i Pradze.

Wybory 2020 za granicą. Na kogo głosowali Polacy w USA, Czechach i Rosji?
Rafał Trzaskowski ma sporą przewagę za granicą. (Getty Images, NurPhoto)

W USA na Rafała Trzaskowskiego oddano 34,6 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazł się Szymon Hołownia, na którego zagłosowało aż 6,2 proc. osób, a na czwartym Krzysztof Bosak z 5,4 proc.

Wybory 2020. Na kogo głosowali Polacy za granicą?

Jak podaje PAP, inaczej sytuacja wygląda w Rosji czy Czechach. Tam zdecydowanym zwycięzcą jest Rafał Trzaskowski. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w Rosji uzyskał aż 151 głosów. Na Andrzeja Dudę zagłosowało 65 wyborców. Całkowita liczba głosów oddanych podczas głosowania wynosi 281.

Na Hołownię zagłosowało tylko 26 głosujących, 21 osób zagłosowało na Krzysztofa Bosaka, a 12 na Roberta Biedronia.

W Czechach utworzono 2 obwody do głosowania: w Ostrawie i w Pradze. W Pradze najwięcej głosów oddano na Rafała Trzaskowskiego. Aż 892 osób zagłosowało na kandydata KO na prezydenta. Na drugim miejscu znalazł się Hołownia, na którego zagłosowało 255 wyborców, a na trzecim Robert Biedroń. Na Andrzeja Dudę oddano 164 głosy.

W Ostrawie oddano 409 głosów - 191 uzyskał Rafał Trzaskowski, 100 głosów zdobył Andrzej Duda. Na Hołownię zagłosowało 66 osób.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić