oprac. Robert Czykiel| 

Wyniki wyborów 2020. Prof. Staniszkis rozczarowana. Tłumaczy, dlaczego

240

- Szkoda, że nie wygrał w I turze - mówi prof. Jadwiga Staniszkis o wyniku Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich. Uważa, że to dlatego, że Andrzeja Dudy było za dużo w mediach.

Wyniki wyborów 2020. Prof. Staniszkis rozczarowana. Tłumaczy, dlaczego
Wybory 2020. Jadwiga Staniszkis rozczarowana wynikami (Newspix, Michał Fludra)

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. To kandydaci, którzy zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. W pierwszej lepszy był aktualny prezydent, który otrzymał 41,8 proc. głosów. Kandydat KO był drugi z wynikiem 30,4 proc. To jednak wyniki sondażowe.

Wybory 2020. Prof. Staniszkis rozczarowana

Niektórzy liczyli na znacznie więcej. Profesor Jadwiga Staniszkis miała nadzieję, że nowego prezydenta poznamy już w pierwszej turze. Jej faworytem jest Trzaskowski.

Szkoda, że nie wygrał już teraz. Cóż, w mediach było zbyt dużo o Dudzie. Ale ludzie powinni zdać sobie sprawę ze wszystkich jego błędów. A te były poważne - komentuje w portalu onet.pl.
Zobacz także: Wybory prezydenckie. Kamil Bortniczuk i Marcin Kierwiński spierają się o program Rafała Trzaskowskiego

Prof. Staniszkis liczy, że konkurent Dudy przyciągnie do siebie kolejnych wyborców "inteligencją, przyzwoitością i poczuciem humoru". Trzaskowskiego zna, bo był jej studentem. Dodała też, że przydałoby się mu poparcie od pozostałych kandydatów.

- Powinni to zrobić, ale nie wiem, czy będą w stanie. A przecież zmiana prezydenta byłaby korzystna także dla nich - przyznała.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić