o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory prezydenckie 2020. Do której godziny można głosować 28 czerwca?

1
Podziel się

Do wyborów prezydenckich zostały już tylko 2 dni. W niedzielę 28 czerwca Polacy udadzą się do lokali wyborczych, aby oddać swoje głosy i wrzucić je do urn. Do której godziny należy wypełnić ten obywatelski obowiązek?

Wybory prezydenckie 2020. Do której godziny można głosować 28 czerwca?
Wybory 2020 odbędą się już w najbliższą niedzielę 28 czerwca (Getty Images, Artur Widak)
bDTQiwwl

Wybory prezydenckie odbędą się już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca. W tym roku przyjmą one pierwszy raz formę hybrydową, a więc osoby, które wyraziły taką chęć mogły oddać swój głos zdalnie. Z takiej opcji skorzystało jednak zaledwie 190 tysięcy obywateli.

Pozostałe osoby oddadzą głos w tradycyjny sposób. Jeżeli oddajemy głos w miejscowości, w której jesteśmy zameldowani, przed pójściem na wybory należy zapoznać się z dokładnym podziałem obwodów wyborczych. Osoby głosujące poza miejscem zameldowania, obwód otrzymały "z urzędu".

bDTQiwwn

Pamiętajmy, że w dniu wyborów w lokalach wyborczych będą obowiązywały specjalne reguły bezpieczeństwa. Na jednego wyborcę w lokalu będą przypadać 4m2, natomiast członkowie komisji będą siedzieć od siebie w odległości 1,5m. Głosować można tylko i wyłącznie z zasłoniętymi nosem oraz ustami. PKW przypomina również o konieczności zabrania dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość.

Przed wydaniem karty do głosowania, obwodowa komisja wyborcza ma obowiązek sprawdzenia tożsamości wyborcy na podstawie dowodu osobistego lub każdego innego dokumentu z fotografią, pod warunkiem, że ustalenie tożsamości wyborcy na jego podstawie nie budzi wątpliwości. Osoba przystępująca do głosowania powinna więc posiadać przy sobie taki dokument oraz okazać go członkowi komisji - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Lokale wyborcze otwarte zostaną o godzinie 7:00 w niedzielę. Głosowanie będzie trwało do godziny 21:00. Ze względu na ograniczenia, w lokalach mogą powstawać duże kolejki przed wejściem, dlatego nie należy zostawiać wizyty w nich na ostatnią chwilę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTQiwwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Respirator
10 miesięcy temu
Ja głosuję już od 10 maja już mam dosyc:^&
Najnowsze komentarze (1)
Respirator
10 miesięcy temu
Ja głosuję już od 10 maja już mam dosyc:^&
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić