Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Dosadny komentarz Donalda Tuska. Pisze o stawce wyborów

30

Kilka godzin przed początkiem ciszy wyborczej swój komentarz dotyczący niedzielnego wydarzenia opublikował Donald Tusk. Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej w dosadny sposób odniósł się do stawki wyborów prezydenckich 2020.

Wybory prezydenckie 2020. Dosadny komentarz Donalda Tuska. Pisze o stawce wyborów
Donald Tusk zabrał głos przed niedzielnymi wyborami (Getty Images, SOPA Images)

W niedzielę odbędą się wybory prezydenckie 2020. Tego dnia Polacy ruszą do urn i będą oddawać swoje głosy. Będą mogli wybierać spośród 11 kandydatów.

O północny z piątku na sobotę rozpocznie się cisza wyborcza. Na kilka godzin przed jej początkiem mocny komentarz opublikował Donald Tusk.

Były premier i były przewodniczący Rady Europejskiej zaprezentował swoje stanowisko za pośrednictwem Twittera. W kilkudziesięciu słowach wyjaśnił, jaka jest stawka wyborów prezydenckich 2020.

Nie zostawili czasu i miejsca na ważenie argumentów i programowe spory. Postawili przed prostym wyborem: prawda albo kłamstwo, szacunek albo pogarda, duma albo wstyd. Nikt nie może dłużej udawać, że nie wie, o co chodzi. W niedzielę niech wasza mowa będzie: tak, tak; nie, nie - napisał Tusk.
Zobacz także: Prof. Jarosław Flis o wygranej w pierwszej turze: "wysoce nieprawdopodobna"

Wybory prezydenckie 2020. Aktywna postawa Donalda Tuska

Nie jest to pierwsza aktywność Donalda Tuska dotycząca zbliżających się wyborów prezydenckich. Kiedy dowiedział się, że wybory odbędą się 28 czerwca, zamieścił krótki wpis o treści: ""Zagłosujemy. Wygramy. Tak jak wtedy". Zachęcał też do zbierania podpisów dla Rafała Trzaskowskiego z Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj także: 

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić