oprac. Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Sensacja w II turze? Najnowszy sondaż

241

Andrzej Duda przegra w II turze wyborów prezydenckich. Tak wynika z najnowszego sondażu dla RMF FM. Nie brakuje jednak niezdecydowanych, których głos może okazać się bardzo ważny.

Wybory prezydenckie 2020. Sensacja w II turze? Najnowszy sondaż
Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy sondaż (PAP, PAP/Łukasz Gšgulski)

Już w niedzielę 28 czerwca weźmiemy udział w I turze wyborów prezydenckich. W sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski największe poparcie ma Andrzej Duda (41 proc.), a do II tury wszedłby także Rafał Trzaskowski (27,1 proc.). Podobne wyniki są w najnowszym sondażu dla RMF FM i "Gazety Prawnej".

Wybory prezydenckie 2020. Jest nowy sondaż

Preferencje wyborcze Polaków ponownie sprawdził IBRiS. Duda i Trzaskowski nieznacznie zyskali. Na obecnego prezydenta w I turze chce zagłosować 41,5 proc., a kandydat KO otrzymał poparcie na poziomie 28,3 proc. Kolejne miejsca zajmują: Szymon Hołownia (8,6 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (8 proc.), Krzysztof Bosak (5,4 proc.) i Robert Biedroń (2,2 proc.).

Ciekawiej robi się w II turze wyborów prezydenckich. Z nowego sondażu wynika, że Duda nieznacznie przegra z Trzaskowskim. Pierwszy otrzymałby 45,8 proc. głosów, a drugi 46,9 proc.

Zobacz także: Związkowcy "S" popierają prezydenta. "Jest gwarantem zmian"

Różnica jednak jest tak niewielka, że wszystko może się zmienić. Szczególnie że aż 4 proc. ankietowanych jeszcze nie wie, na kogo zagłosuje w II turze. Z kolei 3 proc. zadeklarowało, że nie weźmie udziału w wyborach. To oznacza, że ostatnie dni kampanii będą walką o głosy niezdecydowanych.

Sondaż także pokazuje, że zapowiada się duża frekwencja. 56,1 proc. na pewno pójdzie na wybory. 7,4 proc. odpowiedziało "raczej tak".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić