Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda wygra w I turze? Były polityk komentuje

18

Choć sondaże wskazują na to, że w wyborach prezydenckich 2020 konieczna będzie druga tura, to były polityk Marcin Mastalerek stwierdził, że Andrzej Duda już 28 czerwca może uzyskać reelekcję. - Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze - powiedział.

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda wygra w I turze? Były polityk komentuje
Były polityk nie wyklucza zwycięstwa Andrzeja Dudy w I turze (PAP)

Wyniki ostatnich sondaży nie są najlepsze dla Andrzeja Dudy. Jego rywale umacniają swoją pozycję, a poparcie dla obecnego prezydenta stopniowo maleje.

Sondaże to alternatywna rzeczywistość (...). Wydaje mi się, że wszystkie poprzednie wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół: jest obóz Zjednoczonej Prawicy, jest obóz przeciwny. Wszystko będzie zależało od mobilizacji własnych wyborców i frekwencji - powiedział na antenie RMF FM Marcin Mastalerek, były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz także: Pensja minimalna. "Wspieramy Dudę, by nie utracić uprawnień"

Zauważył również, że wydaje się pewne, iż zmobilizowani będą wyborcy Platformy Obywatelskiej i Andrzeja Dudy. - Natomiast frekwencja nie będzie zależała wyłącznie od tego - dodał.

To czy będzie ona rekordowa, czy będzie tak wysoka jak w wyborach parlamentarnych, będzie zależało od tego, czy zmobilizują się wyborcy PSL-u, Konfederacji i Lewicy - zaznaczył gość Krzysztofa Ziemca.

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura nie będzie potrzebna?

Były polityk zauważył również, że Andrzej Duda może świętować zwycięstwo w tegorocznych wyborach prezydenckich już po pierwszej turze.

Uważam, że jest szansa na zwycięstwo Andrzeja Dudy w I turze - ocenił Mastalerek
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić