Kosma Szczepaniak| 

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Spadek poparcia dla Andrzeja Dudy

221

Najnowszy sondaż IBRiSu dotyczący wyborów prezydenckich 2020 wskazuje, że Andrzej Duda stopniowo traci poparcie. Według ostatnich danych do rozstrzygnięcia wyścigu o fotel prezydenta potrzebna byłaby druga tura. Frekwencja w wyborach cały czas natomiast rośnie.

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż: Spadek poparcia dla Andrzeja Dudy
(PAP)

Każdy kolejny sondaż przeprowadzony przez IBRiS przynosi ze sobą spadek poparcia dla Andrzeja Dudy. Poprzednie badanie wykazało, że na obecnego prezydenta zagłosowałoby 52,9 proc. społeczeństwa. Teraz, poparcie Dudy wynosi 49,7 proc., co oznacza, że do wyłonienia prezydenta potrzebna byłaby druga tura.

W niej, Duda spotkałby się z kandydatem PSL, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego w sondażu otrzymał 14,1 proc. głosów (wzrost o 1,5 pkt. proc.). Na trzecim miejscu znajduje się Szymon Hołownia z 9,2 proc głosów. W jego przypadku odnotować można jednak najwyższy wzrost poparcia w porównaniu z poprzednim badaniem. Wyniósł on bowiem 3,7 pkt. proc.

Wybory prezydenckie 2020. Na kogo głosują Polacy?

  • Andrzej Duda - 49,7 proc.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz - 14,1 proc.
  • Szymon Hołownia - 9,2 proc.
  • Małgorzata Kidawa-Błońska - 6,7 proc.
  • Robert Biedroń - 6,4 proc.
  • Krzysztof Bosak - 5 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Jaka frekwencja na wyborach?

Z tygodnia na tydzień frekwencja wyborcza rośnie. Polacy przekonują się do tego, aby bez względu na tryb przeprowadzenia wyborów, mimo wszystko oddać swój głos i spełnić obowiązek obywatelski. IBRiS zapytał Polaków, czy wzięliby udział w wyborach prezydenckich, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. Pozytywnej odpowiedzi udzieliło łącznie 43,1 proc. respondentów. Zdecydowany udział deklaruje 32 proc. badanych, odpowiedź "raczej tak" wybrało 11,1 proc. uczestników. W poprzednim badaniu frekwencja wyborcza wynosiła 36,8 procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić