oprac. Robert Czykiel| 

Wybory prezydenckie 2020. Zmiany w głosowaniu przed II turą. Minister Szumowski tłumaczy

150

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało nowe zasady, które mają obowiązywać podczas głosowania w II turze wyborów prezydenckich. Skorzystają osoby starsze, niepełnosprawne, kobiety w ciąży i osoby z małymi dziećmi.

Wybory prezydenckie 2020. Zmiany w głosowaniu przed II turą. Minister Szumowski tłumaczy
Sondaż: Łukasz Szumowski powinien zostać odwołany? Polacy są podzieleni (PAP, Tomasz Gzell)

W dniu I tury wyborów prezydenckich było bardzo gorąco. Z powodu obostrzeń podyktowanych pandemią koronawirusa przed lokalami wyborczymi ustawiały się długie kolejki. Niestety, to wszystko sprawiło, że dochodziło m.in. do zasłabnięć.

Wybory 2020. Ważna zmiana zasad przed II turą

Sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, które zapowiedziało bardzo ważne zmiany w przepisach. Skorzystają na nich osoby, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo.

Chcemy, żeby osoby starsze, osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży czy osoby z małymi dziećmi do lat 3, a także osoby niepełnosprawne, miały prawo wejść poza kolejnością, żeby nie musiały stać, narażać się na różne warunki atmosferyczne - mówił w TVP Info minister Łukasz Szumowski.
Zobacz także: Wybory 2020. Krzysztof Bosak o tym, na kogo odda głos w II turze wyborów

Warto zatem wiedzieć, kto może skorzystać na wejściu do lokalu wyborczego poza kolejnością. Osoby, których nowe przepisy nie dotyczą, powinny być wyrozumiałe. Dzięki temu będzie mniej dramatów w trakcie II tury.

II tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Polacy będą wybierać między Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić