o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Wybory 2020. Jakie obietnice wyborcze składa Andrzej Duda przed drugą turą?

13
Podziel się

Poznaliśmy oficjalne wyniki głosowania pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020. Żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej większości głosów, dlatego czeka nas starcie w drugiej turze. W niej, powalczą Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski.

Wybory 2020. Jakie obietnice wyborcze składa Andrzej Duda przed drugą turą?
Jakie obietnice wyborcze zapewnia Andrzej Duda przed II turą? (PAP, Adam Warżawa)
bEhLXMXV

PKW we wtorek rano opublikowała oficjalne wyniki głosowania w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Wygrał Andrzej Duda z 43,5 proc. poparcia, natomiast drugie miejsce przypadło kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, Rafałowi Trzaskowskiemu (30,46 proc. głosów).

Politycy zmierzą się w drugiej turze głosowania, która odbędzie się 12 lipca. Najbardziej kluczowe dla ostatecznego wyniku będą głosy tych osób, które w pierwszej turze głosowały na kogoś z poza wymienionej dwójki. Warto zatem przyjrzeć się bliżej, jakie obietnice wyborcze składają kandydaci. O Rafale Trzaskowskim pisaliśmy już tutaj, teraz przyszedł czas na Andrzeja Dudę.

bEhLXMXX

Wybory 2020. Obietnice Andrzeja Dudy

Swój pełen program wyborczy Andrzej Duda ogłosił 1 maja. Jego podstawą są liczne świadczenia socjalne, które zostały już wprowadzone (utrzymanie ich) oraz utworzenie nowych. W pierwszym przypadku chodzi głównie o 500+ oraz trzynastą emeryturę. W drugim, o dodatek solidarnościowy oraz bon turystyczny.

Jednym z planów Dudy jest także wprowadzenie emerytur stażowych (uzależnionych od stażu pracy, a nie od wieku). Obecny prezydent chciałby także poświęcić sporo funduszy na leczenie chorób rzadkich oraz budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Nowa obietnica Dudy. 400 złotych dla strażaków

Swoją nową obietnicę, Andrzej Duda przedstawił już podczas wieczoru wyborczego. Dotyczyła ona dodatkowych emerytur dla strażaków z OSP. Według szacunków przedstawionych przez prezydenta, jest ich w Polsce około 700 tysięcy. Ci najbardziej doświadczeni mogliby liczyć na dodatek w wysokości nawet 400 złotych.

bEhLXMYd
Czas jest, żeby rozwijająca się Polska pomyślała o jakimś świadczeniu emerytalnym dla tych, co lata przesłużyli w Ochotniczej Straży Pożarnej. Po cichu mi o tym mówią na dziesiątkach, setkach spotkań, które odbywam z rodakami w całej Polsce - powiedział Duda.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhLXMYy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Alicja
12 miesięcy temu
Tania musztarda i zupki chińskie. Tylko na tyle go stać.
ivo
12 miesięcy temu
Obiecał likwidacvję bubla kosztownego czyli NFZ w poprzedniej kampanii - nie wykonał tego
Marzena
12 miesięcy temu
Emerytury stażowe prosimy podać konkrety a nie plany. Temat emerytur stażowych trwa już wiele lat. Osoby które pracują ciągle czekają i ufają , że Pan Prezydent dotrzyma słowa. CZEKAMY NALEŻY SIĘ NAM REALIZACJA EMERYTUR STAŻOWYCH
bEhLXMYz
matros
12 miesięcy temu
Osobnik na obraz i podobienstwo 'suwerena', ktory jak dziecko cieszy sie gdy mu cos obiecaja; wiarygodnosci i logiki w tym za grosz. Ale milo sie tego slucha, kto kiep niech wierzy
Defekt Muzgó
12 miesięcy temu
Wybory znowu będą tu, kłamstwa kolejny raz... c. d. znajdziesz na YT
Adam
12 miesięcy temu
A jak te wszystkie obietnice mają się do zamiaru zwolnień ludzi w administracji. Z jednej strony rozdają kasę a z drugiej już po cichu ludzi zwalniają
jan
12 miesięcy temu
Przecież on nic nie może to po co obiecuje, na siłę chce być u koryta bo trzeba spłacać kredyty.Nie dla dudka.
POLAK
12 miesięcy temu
Brawo A Duda tak trzymać a jak nie pomoże to sierpem i młotem
Gamoń
12 miesięcy temu
Duda obiecując, niech poda swój nr konta z którego te obietnice mają być realizowane.....
Miromir
12 miesięcy temu
Czy prezydent ponownie obiecał że przez następną kadencję i wiele wiele lat górnicy będą wpychani pod ziemię aby utrzymać pisowski skansen?
Przykro mi
12 miesięcy temu
W programie nic o przedsiebiorcach. Zresztą się nie dziwię bo wszyscy którzy myślą i chcą coś osiągnąć w życiu są niszczeni przez politykę PiS. Mojego głosu Duda nie dostanie.
Sebol
12 miesięcy temu
Do wyborców pisu. Dlaczego mnie nie chcecie zrozumieć? Wcześniej umiałem z pensji wyżyć, opłacić i jeszcze na wakacje wyjechać. Dziś biorę 500+ i inne i nadal mogę wyżyć, opłacić i na wakacje wyjechać. Lecz z momentem zabrania mi socjalu, będzie ciężko albo bardzo ciężko. Jestem załamany że mam założone kajdany 500+. Jestem załamany że Polska walczy i cieszy się z tego że z pensji nie może wyżyć i musi brać 500+. Wróciłbym bym z chęcią to momentu kiedy nie byłem niewolnikiem swoich pieniędzy oddanych dla państwa. Chce wrócić, chce zmiany ale boje się w tym momencie wymiany rządu, prezydenta utraty socjalnego itd... co mam zrobić ? Żyć pseudo szczęśliwy jako niewolnik czy utracić sporo i być wolnym i zacząć budować wszystko od nowa ?
Tymek
12 miesięcy temu
Co z tego, że dotrzyma może jednej obietnicy a złamie 10 innych. Nie warto znowu w to wchodzić. Dlatego w drugiej turze mój głos wędruje do Trzaskowskiego.
bEhLXMYr
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić