Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wybory prezydenckie 2020. Zwolennicy PiS na spotkaniu Trzaskowskiego. Interweniowała policja

18

Rafał Trzaskowski wybrał się na Podkarpacie do Dębicy. Spotkanie kandydata na prezydenta zostało zakłócone przez zwolenników PiS. Doszło do przepychanek, musiała interweniować policja.

Wybory prezydenckie 2020. Zwolennicy PiS na spotkaniu Trzaskowskiego. Interweniowała policja
(PAP)

Rafał Trzaskowski kontynuuje spotkania przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. W środę odwiedził Podkarpacie m.in. do Rzeszowa czy Dębicy. W tej drugiej miejscowości doszło do starć ze zwolennikami PiS.

Podczas spotkania na Rynku w Dębicy pojawili się ludzie popierający Andrzeja Dudę. Początkowo było to tylko kilka osób, później zaczęło się ich pojawiać coraz więcej. W końcu było ich 30.

Zwolennicy Dudy przynieśli baner z wizerunkiem prezydenta. Mieli także mikrofon z głośnikiem, tłumaczyli się ze swoich działań słowami, że "jest demokracja i każdemu wolno manifestować".

Zobacz także: Wybory prezydenckie. Dębica. Szarpanina na wiecu Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski zaczął przemówienie i wtedy doszło do starć. Agnieszka Pomaska z KO próbowała najprawdopodobniej odłączyć głośnik i wtedy została przypadkiem uderzona. Musiała interweniować policja, część osób została wylegitymowana.

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski obrażony przez zwolenników Andrzeja Dudy

Doszło także do przepychanek. Ludzie zaczęli się szarpać i wzajemnie wyzywać Zwolennicy Dudy mieli kartki z napisami "Rafał nie kłam", a także jeździli autem z wulgarnym banerem, obrażającym Rafała Trzaskowskiego.

Pojawił się także drugi baner, który uderzał w innych kontrkandydatów prezydenta. Widać na nim Szymona Hołownię, Roberta Biedronia i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Na banerze widniały pytania o małżeństwa homoseksualne, wprowadzenie euro, podwyższenie wieku emerytalnego i likwidację 500+.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić