Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Wybory w USA. Ale wpadka! Trump napisał o "Polakach"

249

Donald Trump cały czas dopinguje swoich wyborców, aby nie szczędzili wysiłków w walce o jego reelekcję. Obecny prezydent USA zwraca się do zwolenników m.in. za pośrednictwem Twittera. W trakcie pisania jednej z wiadomości popełnił zabawny błąd.

Wybory w USA. Ale wpadka! Trump napisał o "Polakach"
Zabawna wpadka Donalda Trumpa. (Joe Raedle)

Donald Trump podzielił się z wyborcami informacją, że jest bliski wygranej. Wyraził jednak obawę, że zwolennicy jego kontrkandydata nie odpuszczą i spróbują przeforsować wybór Joe Bidena.

Wybory w USA. Donald Trump napisał na Twitterze o "Polakach"

Obecny prezydent USA zasugerował, że zwolennicy Joe Bidena będą próbowali oddawać głosy po oficjalnym zakończeniu wyborów. Donald Trump popełnił jednak błąd – zamiast słowa oznaczającego "lokale wyborcze" (ang. polls), napisał "Poles" (ang. Polacy).

Jesteśmy WIELCY, ale oni próbują UKRAŚĆ wybory. Nigdy im na to nie pozwolimy. Głosów nie można oddawać po zamknięciu Polaków – napisał Donald Trump na Twitterze.

Literówka została szybko dostrzeżona i poprawiona. Wciąż można jednak odnaleźć oryginalny tekst w historii edycji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mimo że liczenie głosów trwa, obecny prezydent USA już zaczął podważać wiarygodność wyników wyborów, dlatego jego tweet z zabawną pomyłką został oznaczony przez Twittera.

Ten tweet zawiera treści, które mogą wzbudzać kontrowersje lub wprowadzać w błąd w kwestiach dotyczących udziału w wyborach lub innej procedurze obywatelskiej – informuje serwis przy wpisie prezydenta.
Zobacz także: Zobacz też: Wybory w USA. Trump - Biden. Co to oznacza dla Polski?
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić