o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Wybuch beczki ze smołą. Dwie osoby z ciężkimi poparzeniami

56
Podziel się

W Hecznarowicach na Śląsku doszło do wybuchu beczki z lepikiem. Poparzeni zostali dwaj bracia. Jeden z nich trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Wybuch beczki ze smołą. Dwie osoby z ciężkimi poparzeniami
W Hecznarowicach wybuchła beczka z lepikiem. (Facebook)
bDguVJCJ

Do zdarzenia doszło 17 września na prywatnej posesji w Hecznarowicach (woj. śląskie). Podczas remontu budynku gospodarczego doszło do eksplozji beczki ze smołą.

Materiał był podgrzewany w beczce na ogniu w wyniku czego doszło do jego wybuchu, co spowodowało oblanie dwóch osób. Palący się lepik został ugaszony piaskiem przez sąsiadów z posesji obok przed dojazdem na miejsce służb ratowniczych – mówi dla portalu Bielsko-Biała NaszeMiasto Patrycja Pokrzywa, z Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej.
bDguVJCL

W wyniku wybuchu beczki z lepikiem poszkodowani zostali dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lat. Starszy doznał poparzeń II stopnia nogi i twarzy. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy wezwani na miejsce.

Koronawirus w Polsce. ZNP komentuje "żart" 2 uczniów z Targówka

Drugi poszkodowany doznał poparzenia I stopnia prawego przedramienia. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Do tego celu użyto śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał z bazy w Krakowie do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

bDguVJCR

Miejsce wypadku zabezpieczały trzy zastępy straży pożarnej, a sprawę wybuchu dokładnie wyjaśnia policja. Młodszy mężczyzna po przebadaniu został wypuszczony do domu.

bDguVJDm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(56)
cisnienie
miesiąc temu
bo beczkę cza otworzyć przed gotowaniem ...zamiast na religię to do szkoły na fizyke trzeba bylo chodzić
wkurzony
miesiąc temu
Bo lepik się lekko podgrzewa a nie gotuje. Poza tym otwór musi być otwarty...
...
miesiąc temu
Niestety, jak się ma 21 lat to nie ma się zbyt dużo doświadczenia i oleju w głowie. Sam pamiętam szczenięcy czas. Szkoda chłopaków...
bDguVJDn
zykfryd
miesiąc temu
Szkoły zamknięte to gdzie mają się uczyć a przychodnie zamknięte gdzie mają się leczyć iść po poradę chyba do Kacz.. .
Jacek
miesiąc temu
Po co te trzy zastępy strażackie to 15 osób????????
Najnowsze komentarze (56)
Leo
miesiąc temu
A ja z ojcem jakieś 20 lat do tyłu jak uzywalismy lepiku to zimny lepik kruszylismy i grzalismy w innej beczce dokladajac co jakiś czas porcje ale cuz być może młodzi ludzie nie mieli okazji zdobyć tego doświadczenia
emeryt
miesiąc temu
Niestety,chcieli zamkniętą zapewne gotować.Niewiedza kosztuje,niestety.
kat0
miesiąc temu
Do gościa ukrywajacego się pod loginem "no tak"- Noe obrazaj polski .Jak ci sie niepodoba to droga wolna do tych" normalnych" krajów. Masz kompleksy małego Józia ze ma za malego?Nie ma normalnych krajów. Jak nie ma takich samych ludzi.
no tak
miesiąc temu
W normalnych krajach lepik i smoła jako materiały dekarskie zostały już dawno surowo zakazane z powodu zatruwania środowiska. A w Polsce nadal te potworne beczki ze smołą masowo gotują trując siebie i okoliczną ludność.
abra kad
miesiąc temu
bez pozdrowień, nie jestem śzczęśliwy jadnak jestem zadowolony.
Jarek
miesiąc temu
Każda beczka wybuchnie,gdy za szybko podgrzewamy.Nie musi być zatkana.Smoła się gotuje na dużym ogniu i nie ma gdzie uchodzić gaz bo góra zalepiona suchą smołą.Panimali ili niet?
ada
miesiąc temu
zamiast praktycznych umiejetnosci uczyc w szkole uczy sie obslugiwac smartfona
USA
miesiąc temu
Nie gotowac to nie eksploduje !!!!
bDguVJDf
faja 43
miesiąc temu
To tak jak na pasach .
faja 43
miesiąc temu
Co religii tu atakowanej to w Piśmie Świętym w Księdze Koheleta jest napisane że siekiera żeby człowiek się nie męczył , musi być naostrzona , że beczkę trzeba odetkać też by pouczyli ale wtedy tych pojęć nie znali.
Xxx
miesiąc temu
Selekcja naturalna
ToJA
miesiąc temu
...a jak pamiętam to na religii też mówią o smole i diable! Widać nie chodziłeś albo nie pamiętasz?
Diavolo
miesiąc temu
Ciekawość świata i zacięcie do eksperymentowania w narodzie nie ginie zwłaszcza wsród tych bez szkoły i wyobraźni. Jak dzieci ...na chwile samych nie można zostawić ..,haha
dzieckowemgle
miesiąc temu
No tak ,teraz nikt nie kupi lepiku,to zadziałało lobby anty lepikowe.Tak nawiasem to pozwolę sobie dodać że na budowach np.niemieckich izolacjami zajmują się specjalistyczne firmy mające agregaty i inne urządzenia do natrysków co nie jest żadną nowością dla tysięcy polskich budowlańców zatrudnionych w kraju sąsiednim.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić