Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Wybuch beczki ze smołą. Dwie osoby z ciężkimi poparzeniami

113

W Hecznarowicach na Śląsku doszło do wybuchu beczki z lepikiem. Poparzeni zostali dwaj bracia. Jeden z nich trafił do specjalistycznego szpitala w Siemianowicach Śląskich.

Wybuch beczki ze smołą. Dwie osoby z ciężkimi poparzeniami
W Hecznarowicach wybuchła beczka z lepikiem. (Facebook)

Do zdarzenia doszło 17 września na prywatnej posesji w Hecznarowicach (woj. śląskie). Podczas remontu budynku gospodarczego doszło do eksplozji beczki ze smołą.

Materiał był podgrzewany w beczce na ogniu w wyniku czego doszło do jego wybuchu, co spowodowało oblanie dwóch osób. Palący się lepik został ugaszony piaskiem przez sąsiadów z posesji obok przed dojazdem na miejsce służb ratowniczych – mówi dla portalu Bielsko-Biała NaszeMiasto Patrycja Pokrzywa, z Komendy Miejskiej w Bielsku-Białej.

W wyniku wybuchu beczki z lepikiem poszkodowani zostali dwaj mężczyźni w wieku 21 i 23 lat. Starszy doznał poparzeń II stopnia nogi i twarzy. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy wezwani na miejsce.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. ZNP komentuje "żart" 2 uczniów z Targówka

Drugi poszkodowany doznał poparzenia I stopnia prawego przedramienia. Ranni zostali przetransportowani do szpitala. Do tego celu użyto śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przyleciał z bazy w Krakowie do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Miejsce wypadku zabezpieczały trzy zastępy straży pożarnej, a sprawę wybuchu dokładnie wyjaśnia policja. Młodszy mężczyzna po przebadaniu został wypuszczony do domu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić