Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Wybuch w Bejrucie. Są wyniki wstępnego śledztwa. Co było przyczyną tragedii?

57
Podziel się

Świat jest wstrząśnięty eksplozją saletry amonowej w Bejrucie. Są już wyniki wstępnego śledztwa w tej sprawie. W wyniku wybuchu zginęło co najmniej 100 osób.

Wybuch w Bejrucie. Są wyniki wstępnego śledztwa. Co było przyczyną tragedii?
Eksplozja w porcie w Bejrucie (PAP, WAEL HAMZEH)
bEJbrjcR

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną eksplozji w Bejrucie były lata bezczynności i zaniedbań w przechowywaniu materiałów wybuchowych w porcie. "To zaniedbanie" - powiedziało agencji Reutera oficjalne źródło. Dodało, że kwestia bezpiecznego przechowywania materiałów trafiła do kilku komisji i sędziów i "nic nie zrobiono", aby zarządzić usunięcie lub utylizację niebezpiecznego materiału.

Władze przekazały, że 2750 ton saletry amonowej, używanej w nawozach i bombach, przez sześć lat było przechowywane w porcie bez odpowiednich środków bezpieczeństwa. Inne źródło agencji Reutera powiedziało, że zespół, który zbadał materiał sześć miesięcy temu, ostrzegł, że może on "wysadzić cały Bejrut", jeśli nie zostanie usunięty.

bEJbrjcT

Szef portu w Bejrucie i naczelnik urzędu celnego oświadczyli w środę, że do wymiaru sprawiedliwości wysłano kilka listów z prośbą o usunięcie niebezpiecznego materiału, ale nie podjęto żadnych działań.

Najpotężniejsza eksplozja w historii Bejrutu. Nie żyje 100 osób

Wtorkowa eksplozja była najpotężniejszą, jaką kiedykolwiek doświadczył Bejrut. Zginęło co najmniej 100 osób, a ok. 4 tys. zostało rannych. Gubernator Bejrutu Marwan Abboud powiedział dziennikarzom, że wybuch spowodował szkody o wartości od 3 do 5 miliardów dolarów (od 11 do 18,5 miliardów złotych)

Zobacz także: Przeżyli wybuch w Bejrucie. Wstrząsające relacje świadków

bEJbrjcZ
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbrjdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
emeryt
rok temu
Zaniedbanie nie jest przyczyną wybuchu musiał być jakiś zapalnik
cukierek
rok temu
saletrą amonową bawią się wszystkie dzieci rolników, więc nie panikujcie
nms
rok temu
Rakieta przywaliła. Na nagraniach widać. Pozatym saletra tak nie wybucha.
bEJbrjdv
wania
rok temu
To może Tramp robi im nową demokrację i puszcza fajerwerki.
darro..
rok temu
co by bylo gdy by potasowa?..strach po myslec..
savoy
rok temu
Ale to są jakieś bzdury! Za jakiś czas media zaczną zmieniać info i okaże się z goła coś innego!! A to że zginęło 100 osób to skąd oni już wiedzą? znaleźli szczątki osób? mieli listę spisanych przebywających? - pfff.. kpina ponoć wysadziło 1/3 miasta!(to ile ludzi może przebywać na tak dużym terenie 100 osób?) Kpina a nie potwierdzone wiadomości!
asd
rok temu
Dlatego nie cierpię kolesiostwa i cwaniactwa. Przez to, że koleżkowie się dobrali i nic nie zrobili w tej sprawie, zginęło tylu ludzi i doprowadziło do ogromnych strat. Gdyby tylko w tych sądach lub urzędach pracowali kompetentni ludzie, a nie zatrudnieni po znajomości.
kizio-mizio
rok temu
niezmiernie cieszy, że to jednak tylko zaniedbanie. Wujek któremu kazałem podłożyć ogień pod tą saletrę, może spać spokojnie.
buc
rok temu
bambusom nie trzeba wojny, sami się wykończą
Angela
rok temu
Zapraszamy do europy🤣
pozytywna
rok temu
Czyli był to ogromny, nieszczęśliwy wypadek spowodowany zaniedbaniami. Nie żaden zamach. To w tym wszystkim jest pozytywna wiadomość, ponieważ gdyby był to zamach, to mógłby wywołać wojnę.
Maciek
rok temu
Saletra amonowa była dostępna w PRL-u w każdym spozywczaku ( jak żaden inny towar). Dodawaliśmy do niej COŚ i robiliśmy petardy z kontem.
henio
rok temu
Taaa tylko saletra jest nawozem nie bombą. Żeby zrobić z tego materiał wybuchowy trzeba dodać np ropy i zamkniętego pojemnika wtedy staje się materiałem wybuchowym kruszącym. Ładownia statku i saletra się zgadza. Skąd ropa w dużej ilości która jakimś cudem dostała się do ładowni mieszając się z saletrą i iskra?? Te fajerwerki raczej burty i pokładu statku nie przebiły. Druga kwestia jak by saletra była tak wybuchowa to by połowę fabryk nawozów sztucznych pozamykali. Druga kwestia, że ten lewy statek zwinęli gdzieś z morza i wstawili sobie do portu (czyli sami sobie bombke postawili pod nos i odpalili). Chemicy pozdro
bEJbrjdn
ffffff
rok temu
Przyczyną były prace spawalnicze, które miały uniemożliwić dostęp do materiałów a nie zaniedbania w przechowywaniu. Od zaniedbań jeszcze nic nie wybuchło.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić