Robert Czykiel| 

Wybuch w Bejrucie. Porównano zdjęcia sprzed i po eksplozji. Aż trudno uwierzyć

28

Eksplozja materiałów wybuchowych w Bejrucie dokonała ogromnych zniszczeń. Skalę zniszczeń pokazują dwa zdjęcia. Jedno zostało wykonane przed, a drugie po wybuchu.

Wybuch w Bejrucie. Porównano zdjęcia sprzed i po eksplozji. Aż trudno uwierzyć
Bejrut. Tak wygląda miejsce po eksplozji (PAP, EPA, WAEL HAMZEH)

We wtorek po południu doszło do wielkiej eksplozji w stolicy Libanu. Z ostatnich informacji wynika, że w Bejrucie eksplodowały materiały wybuchowe. Konkretnie była to saletra sodowa, która rok temu została skonfiskowana i przechowywano ją w magazynie.

Eksplozja w Bejrucie. Te zdjęcia robią wrażenie

W tej chwili mówi się o kilku tysiącach rannych i ponad stu ofiarach śmiertelnych. Miejsce eksplozji wygląda jak po zrzuceniu bomby atomowej. Fala uderzeniowa była tak duża, że zrównała z ziemią okoliczne budynki.

Skalę zniszczeń świetnie pokazują dwa zdjęcia, które wrzucił do sieci internauta. Widzimy fotografię sprzed oraz po eksplozji. Miejsce tragedii wygląda jak z filmu postapokaliptycznego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Początkowo mówiło się o wybuchu w magazynie z fajerwerkami i petardami. Z kolei Donald Trump uważa, że ktoś podłożył bombę. Oficjalnie jednak mówi się o wspomnianej eksplozji saletry sodowej.

Zobacz także: Bejrut. Potężna eksplozja w centrum miasta, dym unosi się z wielu kilometrów

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić