o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Wyciekł pseudonim Giertycha. Mecenas się tłumaczy

413
Podziel się

W śledztwie dotyczącym prania pieniędzy i wyprowadzenia środków z giełdowej spółki Polnord okazało się, że podejrzany w sprawie Roman Giertych posługiwał się pseudonimem. Mecenas tłumaczy, że to nic nowego.

Wyciekł pseudonim Giertycha. Mecenas się tłumaczy
Roman Giertych jest podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie pieniędzy z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. (Getty Images)
bDpibewR

W zeszły czwartek Roman Giertych został zatrzymany w swoim domu przez CBA. Mecenas jest jedną z 12 osób podejrzanych o wyprowadzenie i przywłaszczenie łącznie ok. 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej Polnord. Kancelaria Giertycha miała zarobić w tej spółce 13 mln zł.

Tymczasem Roman Giertych podczas korespondencji ze spółkami powiązanymi z Polnordem posługiwał się pseudonimem. Jak informuje "Super Express" adwokat podpisywał się jako Jacek Krzesiński.

Mój adres e-mail (Ro...@…pl) ma pseudonim Krzesiński. To mój pierwszy adres e-mail. Takim się posługuję od zawsze. Jest on znany wszystkim moim znajomym od dziesiątków lat – tłumaczy tabloidowi Roman Giertych.
bDpibewT

Znany mecenas zapytany o to, czy przypadkiem nie chciał czegoś ukryć, zasłaniając się pseudonimem, odpowiada:

Nie mam żadnych obaw co do swojej działalności, gdyż zawsze działam zgodnie z prawem. A posługuję się tym nickiem e-mail bo tak go założyłem w zeszłym wieku i nic z tego nie wynika. Zresztą gdybym chciał się ukrywać pod nieznanym e-mailem to chyba Ro…@...pl byłby słabym pomysłem - dodaje mecenas.
bDpibewZ

Jak informowaliśmy w ubiegły czwartek Roman Giertych zasłabł podczas zatrzymania CBA i trafił do szpitala. We wtorek mecenas poinformował w mediach społecznościowych, że wrócił już do domu. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci 5 mln zł poręczenia majątkowego.

Giertychowi i 11 innym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące przywłaszczenia środków spółki, wyrządzenia firmie szkody majątkowej, a także prania brudnych pieniędzy. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Mecenas zapowiedział, że wkrótce odniesie się do zarzutów.

Zobacz także: Roman Giertych w szpitalu. Jego obrońca powiedział, czy doszło do złamania tajemnicy adwokackiej
bDpibexu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(413)
marta
miesiąc temu
Panie Giertych sie posypało.... bardzo dobrze, mam nadzieję że sprawa zostanie właściwie doprowadzona do końca- mimo manipulacji, które już się pojawiają, choć ich poziom jest żenujący. Trzymam kciuki by trafił pan tam, gdzie pana miejsce
Szerlok
miesiąc temu
Achaaaaaaaa. Czyli to Krzesińskiego wina, a Giertych jest czysty. No tak. Tak podejrzewałem.
ffg
miesiąc temu
DZIWNE , ZE WYSTĘPUJE POD PSEUDONIMEM..............
bDpibexv
ASDFGHJK
miesiąc temu
Teraz pojedzie na schizofreni?
Karpinski
miesiąc temu
Wstydzi się swojego nazwiska?
Najnowsze komentarze (413)
bolo w
3 godz. temu
Isaak Gierchman kto to jest ?
Marcin
miesiąc temu
Marny polityk i wcześniej nieznany nikomu prawnik stał się nagle mecenasem broniącym najbardziej wpływowe osoby z polityki i biznesu w naszym kraju, którego majątek diametralnie poszybował w górę. Przypadek? Może tak, a może i nie. Jak ktoś chce to wierzy w przypadki.
optymista
miesiąc temu
Był też Józef Bąk a może Bonk? Zwany lipa.Robił jakieś ciemne interesy na złocie i samolotach ale nic mu się nie stało. Więc może Romano też się upiecze?
j@mi
miesiąc temu
Syn Tuska też się posługiwał innym adresem e-mail. Przypadek
kołnierzyk
miesiąc temu
I on był ministrem edukacji.... PS. A może stąd zamiłowanie do mundurków...
Kanis
miesiąc temu
A wielu myślało, że posługuje się swoim nazwiskiem rodowym czyli Izaak Gierchman. Czy on też wstydzi się swojego pochodzenia? Toż to kompleks.
bbb
miesiąc temu
macie tu sporo botow na usalugach ziobry i pisu.... a moze to tylko jeden i zmienia loginy....?
???
miesiąc temu
"Mecenas się tłumaczy" W którym miejscu to jego wytłumaczenie, wygląda na "tłumaczenie się", panie anonimowy autorze?
bDpibexn
meggi
miesiąc temu
Ja tez mam kilka emaili zakladanych pare lat temu nie na moje nazwisko z ktorych korzystam, nawet konto na fb dla najblizszych znajomych. Jestem statystyczna Kowlaska.I co z tego wynika ludu ciemny?
bąk
miesiąc temu
oj giertych ,giertych jak ci nie wstyd ,cała Polska się z Ciebie śmieje
tłusk
miesiąc temu
Niezły przekrętas hahahahaha
Gabriela
miesiąc temu
Ostatnio napisano że był i jest mecenasem Mafii.Stąd tyle prania brudnych pieniędzy.Tak głośno się wypowiadał że on wszystkie sprawy wygrywa tak zwleka tak przeciąga aby się przedawniły.Może jego majchlojki szybko ujrzą światło dzienne i się nie przedawnią chyba że on też będzie miał problemy nagle z pamięcią i ogarnie go pomroczność umysłowa.Jak głośił dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf.Może wreście dosięgnie go sprawiedliwość
Kama
miesiąc temu
Dziwne! To tak można! Ja wszędzie na dokumentach muszę podpisywać się swoim nazwiskiem, a nie jakimś pseudonimem.
Adwokatrysia
miesiąc temu
Roman , jeszcze żonę ci za chwilę zamkną , niech do Izraela ucieka tam nie ścigają , nie ma ekstradycji
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić