Wyciekło, co rozdają w Rosji lekarzom i policji. Zależy im na czasie

Co najmniej w dwóch regionach Rosji ogłoszono przetargi na zakup karabinów maszynowych i kamizelek kuloodpornych. W obwodzie biełgorodzkim otrzymają je funkcjonariusze policji, a w obwodzie krasnojarskim - lekarze.

Wyciekło, co rozdają w Rosji lekarzom i policji. Zależy im na czasie
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, © 2022 SOPA Images)

Jak opisuje kanał "Baza" na Telegramie, policjanci w obwodzie biełgorodzkim muszą na własny koszt kupić kominiarki, berety, zimowe kurtki, bawełniane spodnie, śpiwory, łopatę, apteczkę taktyczną i żywność na dwa dni. Kierownictwo obiecało zapewnić funkcjonariuszom karabiny maszynowe i kamizelki kuloodporne.

Przetarg na kamizelki i broń

Władze ogłosiły też przetarg na wszystkie niezbędne, ich zdaniem, dla policjantów rzeczy. Co ciekawe, nie ma żadnej informacji o tym, jaki jest cel takich działań. MSW w obwodzie biełgorodzkim miało jednak przekazać, że przetarg "musi zostać rozstrzygnięty jak najszybciej".

Z kolei Federalne Syberyjskie Centrum Naukowo-Kliniczne Federalnej Agencji Medycznej i Biologicznej ogłosiło przetarg na dostawę 20 otwartych kamizelek kuloodpornych dla lekarzy pracujących w centrum, które należy dostarczyć do magazynu instytucji w Krasnojarsku. Ich całkowity koszt to 2,4 miliona rubli (177 tys. zł).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosjanie użyją broni chemicznej? Pułkownik komentuje

Rosjanie o zagrożeniu ze strony Ukrainy

Modułowe kamizelki kuloodporne powinny składać się z części dla klatki piersiowej i pleców połączonych ze sobą w pasie zdejmowanymi ścianami bocznymi oraz w okolicy ramion za pomocą odpinanych pasów – czytamy w dokumentacji konkursowej. Cel zakupu, podobnie jak w przypadku policji w obwodzie biełgorodzkim, nie jest wyjaśniony.

Rosyjskie władze coraz częściej mówią o rzekomym zagrożeniu ze strony Ukrainy i krajów zachodnich, mimo że żadne przesłanki na to nie wskazują. W Moskwie oraz innych regionach Rosji przygotowywane są schrony na wypadek "ataku ze strony Ukrainy". Eksperci mówią natomiast o możliwej prowokacji Rosji na własnym terytorium.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić