o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

"Wydarzenie stulecia". Rydzyk wniebowzięty

791
Podziel się

Tadeusz Rydzyk ma powód do wielkiej radości. Powstanie Radia Maryja zostało uznane za "wydarzenie stulecia" w Toruniu. W niedzielę jego założyciel odebrał specjalną tablicę.

"Wydarzenie stulecia". Rydzyk wniebowzięty
Założenie Radia Maryja zostało uznane za "wydarzenie stulecia" w Toruniu. (PAP)
bEiqtDfp

Mieszkańcy Torunia w plebiscycie na "wydarzenie stulecia" mieli do wyboru 35 pozycji. Na liście znajdowały się m.in. takie propozycje jak powołanie Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, oddanie do użytku mostu Piłsudskiego czy wizytę Jana Pawła II w 1999 roku. Powstanie Radia Maryja wyprzedziło je wszystkie, zbierając 249 głosów.

Radio Maryja – "Wydarzenie Stulecia" w Toruniu

Z okazji wygranej Radia Maryja w plebiscycie ojciec Tadeusz Rydzyk – jako założyciel i zarazem dyrektor rozgłośni – odebrał podziękowania. Został również nagrodzony specjalną tablicą pamiątkową.

bEiqtDfr
bEiqtDfx

To nie był jedyny plebiscyt, jaki miał miejsce w ostatnim czasie w Toruniu. Mieszkańcy miasta głosowali również na Toruńską Legendę Stulecia. Tym razem pierwszego miejsca nie zajął ojciec Tadeusz Rydzyk, lecz gen. prof. Elżbieta Zawacka, kurier Komendy Głównej Armii Krajowej i zarazem jedyna cichociemna kobieta.

Zobacz także: Zobacz też: Ojciec Paweł Gużyński o ojcu Tadeuszu Rydzyku. "Mamy do czynienia z intelektualną zapaścią"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiqtDfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(791)
Zbigniew
3 miesiące temu
Polska jako kraj w przeszłości robiła wiele błędów ale chyba największym błędem było wpuszczenie do Polski krzyżaków a teraz redympturystów.
nicram
4 miesiące temu
Ja czekam już tylko na jego wniebowstąpienie i runie świat radia Maryja
zdziwiony
4 miesiące temu
249 głosów?to ile procent wiernych z tej parafii???a gdzie reszta Torunian?
bEiqtDfT
Http
4 miesiące temu
Rydzyk poruszył falami radiowymi ciemną mase i zdobył głosy.
Wierzący
4 miesiące temu
Rydzyk kupił sutanę za chandel samochodami z Niemiec nie płacąc cła torunska obłuda
Zięc Tadka
4 miesiące temu
Jak patrzę na niego, to mam na myśli film pt. Taśmy Watykanu. Wszyscy co go wielbią powinni ten film obejrzeć
Zięc Tadka
4 miesiące temu
Niby mieszkamy w Europie a tu proszę, ciemnogród
Obiektywna
4 miesiące temu
Nie denerwujcie ludzi tym facetem który z księdzem nie ma nic wspólnego on działa pod przykrywką kościoła a od biednych i naiwnych by wyszarpał ostatni grosz.
stan
4 miesiące temu
Kopernik przysłużył się społeczeństwu w wielu dziedzinach gospodarki rozwijającego się państwa polskiego dlatego Toruń kojarzył mi się bardzo dobrze, a teraz to wszystko się popsuło
stan
4 miesiące temu
Powiązania Kościoła z polityką w Biblii nazwane są prostytucją a za takie usługi się płaci w Apokalipsie Jana tak to przedstawiono: ,,Bo wszystkie narody upiły się winem jej namiętności*, winem jej niemoralności*+, i ziemscy królowie wdawali się z nią w niemoralne kontakty seksualne* jej grzechy narosły aż do nieba+ i Bóg przywołał na pamięć jej niesprawiedliwe czyny*+. Potraktujcie ją tak, jak ona traktowała innych+, odpłaćcie jej podwójnie za to, co robiła+,, KK jako instytucja jest obciążona poważnymi przestępstwami, przed Bogiem nie uległy one przedawnieniu, wyrok jest już wydany, w niedługim czasie nastąpi realizacja
filozof
4 miesiące temu
Dwóch wielkich księży związanych z Toruniem- Kopernik i Rydzyk. Pierwszy, mimo stanu kapłańskiego, z wielkimi zasługami dla ograniczenia ciemnoty i roli kościoła. Drugi z kolei przywraca ciemnotę po stuleciach względnego rozwoju. Z tej historii byłaby niezła sztuka teatralna.
Leon458
4 miesiące temu
Rydzyk, bo nie nazwę go ojcem chyba że ma jakieś dzieci na boku powinien już dawno być wykluczony ze stanu duchowieństwa. Powinien być rozliczony i oddać kasę którą zawłaszczył, ale toruńskie zajadle matrony i dziadersi dadzą mu jeszcze więcej.
parafianka
4 miesiące temu
Na widok Tadzia mam rozwolnienie.
bEiqtDfL
Porownywacz
4 miesiące temu
Pani Godek jest jak Krystyna Pawłowicz - inteligentna i piękna...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić