Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Tym samochodem jeździł Jan Paweł II. Wyjątkowa relikwia

61

W podwarszawskim Radzyminie podziwiać można Opla Vectrę, którym podróżował papież Jan Paweł II. Korzystał z niego w latach 1990-2001. To bez wątpienia cenna relikwia.

Tym samochodem jeździł Jan Paweł II. Wyjątkowa relikwia
Samochód papieża pojawił się przy sanktuarium w Radzyminie (Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie - Nasz Papież (Facebook))

Opel został zaparkowany przed Sanktuarium im. św. Jana Pawła II. Jest wyeksponowany w specjalnej gablocie.

Samochód, którym Jan Paweł II podróżował, ma już u nas swój nowy garaż. Składamy wielkie podziękowania księdzu Andrzejowi Dobrzyńskiemu, Dyrektorowi Ośrodka Dokumentacji i Studium Pontyfikatu Jana Pawła II w Rzymie, za tak wyjątkowy dar dla naszej parafii - informuje sanktuarium na Facebooku.

Wyjątkowa relikwia. Co o niej wiemy?

"Gość Niedzielny" donosi, że tym Oplem Vectra Jan Paweł II podróżował w latach 1990-2001. Głównie wtedy, kiedy udawał się na wypoczynek, chociażby do Castel Gandolfo.

Kierowcą tego auta był papieski kamerdyner Angelo Gugel. Później z tego samochodu korzystał jeden z żołnierzy Gwardii Szwajcarskiej.

Jest to relikwia II stopnia, to z uwagi na to, że samochód był wykorzystywany przez Jana Pawła II za jego życia. Posiada watykańskie numery rejestracyjne, ale... na polskim wzorze tablicy.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić