Wyglądało to przerażająco. Niesamowite lądowanie polskiego samolotu na Maderze

41

Lotnisko na Maderze uznawane jest za jedno z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Do sieci trafiło nagranie pokazujące, jak trudno wylądować w tym miejscu. Na szczęście pilot polskiego samolotu dał sobie radę.

Wyglądało to przerażająco. Niesamowite lądowanie polskiego samolotu na Maderze
Dramatycznie wyglądające lądowanie (Twitter)

Lądowanie w porcie lotniczym na Maderze jest niewątpliwie sporym wyzwaniem. Z takim zadaniem radzą sobie tylko najlepsi piloci. Trudności gwarantuje nietypowe położenie portu.

Lotnisko z jednej strony otoczone jest pasmem wysokich gór, a z drugiej - oceanem. Od początku pas startowy był tam bardzo krótki.

W roku 1977 r. miały miejsce dwa tragiczne wypadki, w których zginęło w sumie prawie 200 osób. Dopiero 20 lat temu zdecydowano się na przedłużenie pasa startowego za pomocą 180 filarów mających po ok. 70 m wysokości - spostrzega turystyka.wp.pl.

Teraz pas ma 2781 m. Początkowo natomiast jego długość wynosiła 1600 m.

Dramatyczne wideo. Tak lądował polski samolot

Na Twitterze pojawiło się nagranie, które pokazuje, jak na Funchal Cristiano Ronaldo Airport lądował samolot polskich linii lotniczych Enter Air. Zadanie bardzo mocno utrudniał wiatr.

Podczas oglądania filmu trudno uniknąć wrażenia, że samolot zaraz może spaść. Skrzydła wyglądają tak, jakby wręcz falowały w powietrzu. Pasażerowie z pewnością mocno to odczuli.

Na szczęście pilot udanie kończy lot. W ostatnich sekundach nagrania widzimy, jak samolot ląduje na płycie portu. Internauci, oglądając te obrazki, dzielą się emocjami.

"Przerażające", "czy to fotomontaż", "niesamowite" - piszą.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić