Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Olejnik pisała o skandalu na kolei. Jest odpowiedź

18
Podziel się:

Monika Olejnik postanowiła nagłośnić problem niepełnosprawnych podróżujących pociągami PKP. "Skandal. Hej urzędnicy, hej politycy obudźcie się wreszcie" - zaapelowała. Dziennikarka otrzymała już odpowiedź.

Olejnik pisała o skandalu na kolei. Jest odpowiedź
Monika Olejnik reaguje ws. niepełnosprawnych (Instagram, TVN)

Monika Olejnik uznała, że nie może przejść obojętnie obok trudności, które podczas podróży PKP napotykają osoby niepełnosprawne. "Osoby poruszające się na wózku muszą już na 48 godzin przed podróżą zgłosić potrzebę pomocy w PKP. Skandal! Hej urzędnicy, hej politycy obudźcie się wreszcie. Kto wymyślił tak beznadziejne przepisy!?" - napisała na Instagramie.

Dziennikarka podkreśliła, że oczekuje natychmiastowych zmian. "Zmieńcie proszę to natychmiast. To nie jest wina konduktorów. Nasi przyjaciele na wózkach nie mogą być spontaniczni?" - kontynuowała Olejnik.

Nie mogą wsiąść do "pociągu byle jakiego"? Pomóżmy wszystkim ludziom cieszyć się życiem! - zaapelowała popularna dziennikarka.

Teraz głos w tej sprawie zabrała Anna Zakrzewska, rzeczniczka PKP Intercity. W rozmowie z Plejadą wyjaśniła, że nasz kraj nie jest wyjątkiem - takie przepisy obowiązują we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Spostrzegła poza tym, że podobne warunki stawiane są przy podróżach autokarem, samolotem czy statkiem.

Tego typu podejście pozwala nam na indywidualne traktowanie każdego podróżnego. W czasie wsiadania i wysiadania do i z pociągu asystę i pomoc realizuje drużyna konduktorska. Zgłaszanie informacji o podróży z 48-godzinnym wyprzedzeniem jest konieczne, aby spółka mogła skoordynować pomoc i poinformować z wyprzedzeniem pracowników, którzy danego dnia będą obsługiwać pociąg - przekazała rzeczniczka PKP.

Niepełnosprawni w PKP. Oto przepisy

Informacje dla osób z niepełnosprawnością i osób o ograniczonej sprawności ruchowej przedstawiono m.in. na intercity.pl. "W celu zapewnienia możliwej pomocy w podróży osobom z niepełnosprawnością i osobom o ograniczonej sprawności ruchowej informujemy o konieczności wcześniejszego zgłoszenia chęci odbycia podróży" - czytamy.

Nieodpłatna pomoc osobom z niepełnosprawnością i osobom o ograniczonej możliwości poruszania się zapewniana jest w granicach technicznych i organizacyjnych możliwości, jeżeli o potrzebie jej udzielenia PKP IC zostanie poinformowana z przynajmniej 48-godzinnym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem - zaznaczono.

Co w przypadku, gdy dana osoba nie powiadomi o chęci podróży PKP IC? "Przewoźnik podejmie racjonalne działania dla zapewnienia pomocy w taki sposób, aby osoba z niepełnosprawnością lub osoba o ograniczonej sprawności ruchowej, mogła odbyć podróż lub przesiąść się do skomunikowanego pociągu" - poinformowano.

Zobacz także: Gwiazdy korzystają z wakacji. Wypoczywają na rajskich plażach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Zonk
4 miesiące temu
Jak zwykle "Stokrotka". Nie dowie się a plecie "trzy po trzy"... Byle komuś dołożyć. Rzetelność stacji...
cbk
4 miesiące temu
Oceniając szarą rzeczywistość, można dojść do przekonania, że z punktu widzenia większości społeczeństwa niepełnosprawni powinni poruszać się karawanami. Smutne.
Elek
4 miesiące temu
Osoby z niepełnosprawnością muszą wcześniej rejestrować podróż, żeby PKP mogło usunąć stojaki dla rowerów.
Amator
4 miesiące temu
Stara Olejnik sama potrzebuje pomocy psychicznej
Error 404
4 miesiące temu
Stokrotka jeździ koleją? myślałem że Urban ją wozi do dzisiaj.
pytam
4 miesiące temu
Czy SB była zbrodniczą organizacją zbrodniczego systemu komunistycznego ! Jeśli tak to kim byli jej członkowie!
Dam
4 miesiące temu
Oj Wojtek Wojtek co tak wszystkich obrażasz broniąc stokrotki
Andrew
4 miesiące temu
Oj chyba jest źle z Olejnikową że musi promować się niepełnosprawnymi.
kiszczak
4 miesiące temu
To nie dziennikarka to TW Stokrotka!
zdumiona
4 miesiące temu
szkoda tej pani na wozku Oleinik jest tak bezczelna ze wykorzysta wszystkich dla swojej propagandy
Brrr
4 miesiące temu
Olejnik powinna się zająć problemami ze zwrotem butelek bo od tego jest ekspertem
koralik 123
4 miesiące temu
Monisia po liftingu więc musiała zaistnieć oczywiście nie ma szans przy pięknej kobiecie więc domniemywam, że wykorzystała inwalidkę.
Dam
4 miesiące temu
Stokrotka słynie z zabierania głosu w sprawach, o których nie ma pojęcia, tyle warte to jej dziennikarstwo
Sprawiedliwy
4 miesiące temu
Pomimo że zaczęto robić udogodnienia dla niepełnosprawnych to jeszcze dużo brakuje mega zmorą wręcz chomikiem i torem przeszkód jest dworzec pkp kostrzyn nad odrą jest to stacja dwupoziomowa na górę prowadzi winda o nazwie widmo czyli teoretycznie istnieje schody strome a dostanie się na peron 5 to dla osoby niepełnosprawnej wyczyn równy jak zdobycie przez zdrowego szczytu K2 różne poziomy brak zjazdów strome schody po przedostaniu się przez kładkę czeka osobę niepełnosprawna horror rodem z ul Wiązów zejście do peronu schodami na wzór klatki schodowej a tam następny zong niski peron wejście na pokład al 57 to już dla seniora szpagat osoby na wózkach niech zapomną o podróży matki z wozkami i bagażem do dotarciu spocone jak po wyjściu z sauny
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić