Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Wyjątkowe zjawisko na niebie. Księżyc, Wenus, Jowisz i Mars w jednej linii

14

Piątek, piąteczek, piątunio. To wyjątkowy czas. Większość osób rozpoczyna weekend po pracy. Ale nie tylko z tego powodu. 24 marca na niebie będzie można zaobserwować wyjątkowe zjawisko. Księżyc, Wenus, Jowisz i Mars ustawią się w jednej linii. Obok nich będzie można dostrzec też Uran.

Wyjątkowe zjawisko na niebie. Księżyc, Wenus, Jowisz i Mars w jednej linii
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Planeta Ziemia jest piękna. Jest na niej tyle nieodkrytych lądów i miejsc, że niekiedy, obserwując je w internecie można wstrzymać dech w piersiach.

Jeszcze bardziej niezbadany jest kosmos. Z Ziemi możemy obserwować jedynie jak obiekty astronomiczne się względem siebie przemieszczają.

Wyjątkowe zjawisko

W piątek 24 marca dojdzie do wyjątkowego spotkania. Księżyc, Wenus, Jowisz i Mars ustawią się w jednej linii. Obok nich będzie można dostrzec też Uran.

Planety znajdujące się w jednej linii to ciekawe, ale dość naturalne zjawisko. To przecież płaszczyzna Układu Słonecznego, fachowo zwana ekliptyką.

W internecie aż zaroiło się od porad, w jaki sposób bez użycia fachowego sprzętu można uwiecznić to zjawisko za pomocą... smartfona. Specjaliści radzą aby ustawić balans bieli na tryb dzienny lub auto. Oprócz tego dobrze jest wypróbować długiego czasu otwarcia migawki od 10 do 30 sekund, a czułość ISO w idealnej opcji powinna wynosić od 400 do 1600.

Jakość zdjęcia może poprawić tryb nocny. Warto też wyłączyć lampę błyskową i funkcję HDR i nie używać zoomu.

To niejedyne ciekawe kosmiczne zjawisko w marcu tego roku. Na początku miesiąca byliśmy świadkami rzadkiego spotkania. Na niebie widać było jak niezwykle zbliżyły się do siebie Wenus i Jowisz. Według fanów astrologii, koniunkcja tych dwóch najjaśniejszych planet generowała dobroczynną energię, której nie sposób było przegapić. Rzekomo sprzyjało to podejmowaniu ważnych życiowych decyzji.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić