Mars. Niewielu to zauważyło. NASA umieściła na łaziku ukrytą wiadomość

79

Lądowanie łazika NASA na Marsie wywołało wielkie emocje na całym świecie. Wiele osób zwróciło uwagę na nietypowy spadochron, który pomógł w wylądowaniu. Okazuje się, że na jego czaszy zaszyfrowano wiadomość.

Mars. Niewielu to zauważyło. NASA umieściła na łaziku ukrytą wiadomość
Tajemniczy spadochron (NASA)

Amerykańska misja lotu na Marsa była dopracowana do najmniejszych szczegółów. Okazuje się, że nierównomiernie rozłożone kolory na spadochronie służącym do lądowania były celowym zabiegiem. Pracownicy NASA przyznali, że zawarto w nim ukrytą wiadomość zapisaną w binarnym kodzie komputerowym.

Wieści o zaszyfrowanej wiadomości szybko dotarły do internautów. Ci niezwłocznie odkodowali ją i podzielili się jej treścią na portalach społecznościowych. Czerwono-biały wzór ułożony w pierścienie oznaczał "Dare Mighty Things", czyli "Odważ się na potężne rzeczy". Powiedzenie to jest mottem zespołu oraz zdobi ściany Centrum Kontroli Misji w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA w Kalifornii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiadomość potwierdził główny inżynier Perseverance. Adam Steltzner pokazał na Twitterze, w jaki sposób należało odczytywać odpowiednie fragmenty pierścieni. W obwodzie spadochronu zawarto również współrzędne 34 ° 11'58 ”N 118 ° 10'31” W, które odpowiadają kalifornijskiej placówce NASA.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wiadomość na łaziku

Inżynierowie NASA zostawili jeszcze jedną wiadomość. Na pierwszy rzut oka można było ją przeoczyć i nie zauważyć. Na łaziku namalowano malutki portret rodzinny minionych łazików marsjańskich. Ten do złudzenia może przypominać malowidła w jaskiniach sprzed tysięcy lat.

Zobacz także: Nowe obostrzenia. Polska zamknie granice? "To bardzo dobry ruch"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić