Nowa mutacja koronawirusa jest już w Polsce. Gdzie wystąpiła?

14

Adam Niedzielski oficjalnie potwierdził, że do Polski dotarła kolejna mutacja koronawirusa. Minister zdrowia ujawnił również opinii publicznej, o który z wariantów SARS-CoV-2 dokładnie chodzi i w jakiej części kraju wystąpił.

Nowa mutacja koronawirusa jest już w Polsce. Gdzie wystąpiła?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Adam Niedzielski podał informację na temat nowego wariantu koronawirusa w trakcie konferencji prasowej. Minister zdrowia przyznał, że do Polski trafiła tzw. mutacja południowoafrykańska.

Koronawirus – mutacje. Wariant południowoafrykański dotarł do Polski

Minister zdrowia przekazał, że wariant południowoafrykański został wykryty przez służby z Białegostoku. Pacjent zarażony nową mutacja miał przebywać w okolicy Suwałk.

Pierwszy przypadek mutacji południowoafrykańskiej stwierdzono w okolicach Suwałk – podał Adam Niedzielski na konferencji prasowej.

To nie koniec złych wiadomości od ministra. Adam Niedzielski przekazał także, że w Polsce rozpoczęła się już III fala pandemii COVID-19. Powołał się przy tym na najnowsze dane odnośnie liczby zakażeń.

Trzecia fala pandemii już jest w Polsce. (...) Deklarowana w I kwartale dostawa szczepionek do Polski to ponad 8 mln. Jeżeli producenci wywiążą się ze zobowiązań, zaszczepimy więcej niż 3 mln osób – zapowiedział Adam Niedzielski.
Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Maseczki – nowe zasady. "Ubolewam że tak późno"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić