Wylicytował na aukcji WOŚP samochód. Odmówił zapłaty. Sztab w szoku

2112

Na jedną z aukcji WOŚP wystawiono w tym roku Białą Perłę – volkswagena z 1991 roku. Pieniądze ze sprzedaży auta miały trafić do potrzebujących. Tak się jednak w najbliższym czasie nie stanie. Zwycięzca licytacji odmówił bowiem uiszczenia zadeklarowanej kwoty. – Pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją – podkreślają przedstawiciele sztabu WOŚP.

Wylicytował na aukcji WOŚP samochód. Odmówił zapłaty. Sztab w szoku
Biała Perła nie trafi do zwycięzcy licytacji. Zwycięzca aukcji WOŚP odmówił zapłaty (Facebook, Sztab WOŚP Tarnowo Podgórne)

O przykrej sytuacji poinformowali wolontariusze z Tarnowa Podgórnego. Auto na licytację przekazał pan Marek, który chciał, aby Biała Perła "zrobiła coś dobrego dla innych". Ostatecznie samochód wylicytowano za 10 tys. zł.

Wygląda jednak na to, że pieniądze te nie trafią szybko na WOŚP. Zwycięzca stwierdził, że nie zamierza płacić za samochód.

Odmówił zapłaty za wylicytowany samochód. "Nie będziemy dłużej czekać"

Okazuje się, że to nie jest jedyny problem w sztabie WOŚP Tarnowo Podgórne. Opłaty w wysokości 2050 zł za wylicytowaną tonę opału nie chce uiścić także inny uczestnik tegorocznych aukcji.

W naszym sztabie stajemy przed nie lada wyzwaniem. Bo pierwszy raz spotkaliśmy się z odmową zapłaty za nasze aukcje – podkreślają wolontariusze.

Przedstawiciele sztabu WOŚP Tarnowo Podgórne twierdzą, że są to "spore kwoty". Największym problem ma być jednak to, że "nieuczciwość niektórych osób kładzie się cieniem radości grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy".

Wykorzystaliśmy wszystkie pokojowe możliwości przekonywania, niestety okazały się one nieskuteczne. Podjęliśmy decyzję, że nie będziemy dłużej czekać, tylko rozpoczniemy aukcje na nowo – piszą wolontariusze.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zrezygnował z zakupu w ostatniej chwili. Kolejny taki przypadek

To nie pierwsza taka sytuacja w ostatnim czasie. Na jedną z tegorocznych aukcji WOŚP wystawiono buty z autografem i namalowanym wizerunkiem Roberta Lewandowskiego. Zostały wylicytowane za zawrotną kwotę 100 tys. zł. Zwycięzca aukcji jednak w ostatniej chwili postanowił zrezygnować z zakupu.

Obejrzyj także: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić