Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|
aktualizacja

Wymowne zdjęcie z Mariupola. Kolejka nawet po podstawowe rzeczy

Podziel się:

Mieszkańcy okupowanego Mariupola od rana ustawiają się w długie kolejki po wodę. Jak przekazał doradca mera tego miasta, niektórzy czekają od trzeciej nad ranem. Woda, którą otrzymują Ukraińcy od najeźdźców, jest niezdatna do picia bez przegotowania.

Wymowne zdjęcie z Mariupola. Kolejka nawet po podstawowe rzeczy
Mieszkańcy Mariupola ustawiają się w długich kolejkach po wodę pitną (PAP, Telegram, AA/ABACA)

Zdjęcie kolejki ludzi w Mariupolu zamieścił Petro Andriuszczenko, doradca mera tego miasta. Jak informuje, mieszkańcy od samego rana w piątek czekają w kolejce po wodę, ponieważ Rosjanie zniszczyli całą infrastrukturę miasta, w tym większość budynków mieszkalnych.

Rozdają wodę niezdatną do picia

Według doradcy mera ta woda nie nadaje się do picia bez przegotowania. Jest to jednak niemożliwe w warunkach gotowania wyłącznie na ogniu. Jak dodał, ludzie nabierają też wodę z otwartej studnia, do której ciągle przedostają się zanieczyszczenia. Ale są zmuszeni do jej picia, gdyż innej nie ma.

100 dni wojny. Nawet niewielkie chwilowe zwycięstwa taktyczne wroga to tylko zwykłe zniszczenie. Wygramy. Odpłacimy się. Odbudujemy – napisał Andriuszczenko.

Nie mają dostępu do wody pitnej

Jak poinformował w środę Cywilni mer miasta Wadym Bojczenko w telewizji, mieszkańcy okupowanego przez siły rosyjskie Mariupola na południowym wschodzie Ukrainy od kwietnia nie mają dostępu do wody pitnej i jedzenia. Przekazał też, że rosyjscy okupanci nakazali przedstawicielom separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej, by rozwozili wodę.

Ale wczoraj mieszkańcy powiadomili nas, że sobie z nich kpią – przywiezionej wody pitnej nie dają tak po prostu, tylko chcą, żeby mieszkańcy szli odgruzowywać i pomagali im ukrywać zbrodnie wojenne, zabitych przez nich ludzi. Mieszkańcy Mariupola pracują za wodę – oznajmił.
Zobacz także: Drugi Mariupol. Symboliczne miasto dla Rosjan
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić