Robert Czykiel| 

Wyniki wyborów. Jak głosowały osoby z wykształceniem wyższym i podstawowym?

43

Rafał Trzaskowski wygrał tylko wśród wyborców z wykształceniem wyższym lub licencjatem. W pozostałych grupach ze względu na wiek lepszy był Andrzej Duda.

Wyniki wyborów. Jak głosowały osoby z wykształceniem wyższym i podstawowym?
Wyniki wyborów ze względu na wykształcenie (PAP, Leszek Szymański)

To była bardzo zażarta kampania prezydencka. W tej chwili zwycięsko wyszedł z niej Andrzej Duda. Wyniki sondażowe exit poll opracowane przez IPSOS jednak nie pozwalają jednoznacznie określić, że Rafał Trzaskowski przegrał. Różnica między nimi to 0,8 proc., więc oficjalne wyniki mogą się jeszcze zmienić na korzyść każdego z kandydatów.

Na razie trzeba się zadowolić wynikami sondażowymi. Wiadomo na przykład, jak głosowali Polacy ze względu na wykształcenie. Andrzej Duda wygrał w trzech z czterech grup.

Wyniki wyborów ze względu na wykształcenie

Kandydat PiS imponujący wynik osiągnął wśród osób z wykształceniem podstawowym. Rafała Trzaskowskiego pokonał wynikiem 77,3 proc. do 22,7 proc. Podobnie wygląda to w grupie wyborców z wykształceniem zasadniczym zawodowym, gdzie Duda wygrał 74,7 proc. do 25,3 proc.

Zobacz także: Jadwiga Emilewicz po słowach Kingi Dudy: Każda ze stron powinna uderzyć się w pierś

Obecny prezydent zwyciężył z Trzaskowskim także wśród osób z wykształceniem średnim lub pomaturalnym, choć dosłownie o włos. Na Dudę głosowało 50,3 proc., a na jego rywala 49,7 proc.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrał wśród Polaków, którzy mają wykształcenie wyższe lub licencjat. W tej grupie otrzymał on 65,9 proc. poparcia, a jego przeciwnik 34,1 proc.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić