o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Robert Czykiel
|

Wyniki wyborów. Jak głosowały osoby z wykształceniem wyższym i podstawowym?

25
Podziel się

Rafał Trzaskowski wygrał tylko wśród wyborców z wykształceniem wyższym lub licencjatem. W pozostałych grupach ze względu na wiek lepszy był Andrzej Duda.

Wyniki wyborów. Jak głosowały osoby z wykształceniem wyższym i podstawowym?
Wyniki wyborów ze względu na wykształcenie (PAP, Leszek Szymański)
bECupVkl

To była bardzo zażarta kampania prezydencka. W tej chwili zwycięsko wyszedł z niej Andrzej Duda. Wyniki sondażowe exit poll opracowane przez IPSOS jednak nie pozwalają jednoznacznie określić, że Rafał Trzaskowski przegrał. Różnica między nimi to 0,8 proc., więc oficjalne wyniki mogą się jeszcze zmienić na korzyść każdego z kandydatów.

Na razie trzeba się zadowolić wynikami sondażowymi. Wiadomo na przykład, jak głosowali Polacy ze względu na wykształcenie. Andrzej Duda wygrał w trzech z czterech grup.

Wyniki wyborów ze względu na wykształcenie

Kandydat PiS imponujący wynik osiągnął wśród osób z wykształceniem podstawowym. Rafała Trzaskowskiego pokonał wynikiem 77,3 proc. do 22,7 proc. Podobnie wygląda to w grupie wyborców z wykształceniem zasadniczym zawodowym, gdzie Duda wygrał 74,7 proc. do 25,3 proc.

bECupVkn
Zobacz także: Jadwiga Emilewicz po słowach Kingi Dudy: Każda ze stron powinna uderzyć się w pierś

Obecny prezydent zwyciężył z Trzaskowskim także wśród osób z wykształceniem średnim lub pomaturalnym, choć dosłownie o włos. Na Dudę głosowało 50,3 proc., a na jego rywala 49,7 proc.

bECupVkt

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdecydowanie wygrał wśród Polaków, którzy mają wykształcenie wyższe lub licencjat. W tej grupie otrzymał on 65,9 proc. poparcia, a jego przeciwnik 34,1 proc.

Czytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECupVkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Hggggk
rok temu
A kto wygrał w więzieniach?
Lo7
rok temu
Pis wprowadziło tarczę na czas pandemii i wiele firm (osób) dostało kasę. Myślę, że jakby rządziło PO usłyszelibyśmy stare hasło "trzeba było się ubezpieczyć".
aga
rok temu
wykształcenie wyższe dzisiaj może mieć każdy
bECupVkP
biedronkaa
rok temu
A jakie to ma znaczenie kto z jakim wykształceniem głosował , ale wygrał DUDA. Ja mam wykształcenie wyższe
Roo
rok temu
Studia w Polsce każdy może zrobić płacisz i masz magistra. Ale to nie świadczy o twojej mądrości życiowej. A zresztą skąd posiadaj informacje ile ludzi z jakim wykształceniem na kogo głosowało skoro wybory są tajne. Ja jestem wykształcona prowadzę swoją firmę i głosowałam na Andrzeja Duda. A hejt że strony osób głosujących za Panem Trzaskowskim na osoby głosujące na obecnego prezydenta jest okropny. Te niby elity wmawiają nam ciemnotę głosując na kota w worku który nawet nie przedstawił swojego plany wyborczego.
Znachor
rok temu
Dobrze jest!!!
Znachor
rok temu
Trochę lepiej trochę gorzej, każdy śpiewać może!!!
Yyy
rok temu
Wszystkie znane mi osoby z wyższym wykształceniem zagłosowaly na dude, statystyczny Polak ma nazwisko Kowalski, ilu znasz Kowalskich? Ja mam kapustę, ty masz mięso, statystycznie mamy gołąbki.. To manipulacja, aby ludzie niewyksztalcni szli za głosem mediów że niby są mądrzy mimo że bez szkoły... Biorą 100 osób z warszawy i robią statystykę co do wykształcenia, nie przypominam sobie aby na karcie wyborczej widziała kratka do zakres lenia mojego wykształcenia.. Oj oj... Musimy włączyć myślenie
kamila
rok temu
Mamy wyższe wykształcenie z mężem i głosowaliśmy na Andrzeja Dudę.
cofnięty pies
rok temu
Wykształcenie i mądrosć nie są synonimami.
mare
rok temu
Zawsze wiedziałam, że przebywam w nie najlepszym towarzystwie (2 fakultety) zgodnie z sentencją mojego Taty " Może i po studiach, ale i niegłupi człowiek" :)
ddd
rok temu
swój do swego ciągnie
Polak
rok temu
dlaczego kłamiecie ja mam wyższe magisterskie wykształcenie i nie głosowałem na trzaskowskiego
bECupVkH
Bronek
rok temu
Hej obroncy wolnosci z O2 nie kasowac komentarzy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić