Wypadek w wesołym miasteczku. Karuzela pełna dzieci runęła na ziemię

1

Szóstka dzieci trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w wesołym miasteczku Planet Fun u wybrzeży Irlandii. Dzieci korzystały z karuzeli na wysokości, kiedy nagle pękły liny podtrzymujące.

Wypadek w wesołym miasteczku. Karuzela pełna dzieci runęła na ziemię
(Twitter.com)

Przerażający wypadek miał miejsce w sobotę około godziny 18:00 w mieście Carrickfergus w Irlandii Północnej. Jedna z atrakcji - karuzela Star Flyer, nagle runęła na ziemię wraz z przebywającymi na niej dziećmi.

Wszystkie huśtawki były trzymane przez liny i wszystkie pękły. Wszyscy po prostu krzyczeli. To było przerażające - mówi jeden ze świadków dla "The Sun".

Rannych zostało około 20 osób. Do szpitala przetransportowano szóstkę dzieci, głównie z obrażeniami nóg. Jak przekazują lekarze, ich życiu nic nie zagraża, niektóre z nich zostały niemal od razu wypisane.

Star Flyer to karuzela, która podnosi się na duże wysokości. Na szczęście do wypadku doszło, kiedy dzieci były jeszcze stosunkowo nisko. Huśtawki, na których siedziały, spadły na inne obiekty, m.in. na dach jednego z budynków wesołego miasteczka.

Rzecznik Planet Fun powiedział, że w obiekcie wdrożono procedury awaryjne, ale postanowiono go nie zamykać. Wstępne dochodzenie nie wykazało żadnych uszkodzeń mechanicznych karuzeli. Wesołe miasteczko powstrzymuje się od komentarzy do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy.

Zobacz także: Plaga szczurów na placu zabaw. Szokujące nagranie mieszkańca Lublina
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić