aktualizacja 

Wyprzedził policjantów na przejściu dla pieszych. Mandat? Zabolał...

48

Do spektakularnego złamania przepisów drogowych doszło na jednym z przejść dla pieszych w Siemianowicach (woj. śląskie). Kierowca skody stwierdził, że nie zamierza dłużej stać i nie tylko wyprzedził następny pojazd, ale zrobił to na "zebrze".

Wyprzedził policjantów na przejściu dla pieszych. Mandat? Zabolał...
Niecierpliwy nie zdawał sobie sprawy, że wyprzedza... policyjny radiowóz (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje rzecznik Policji Śląskiej, za niebezpiecznym manewrem stał 64-latek. Lekkomyślny kierowca skody wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych, czym naraził przechodzące przez nie osoby na niebezpieczeństwo.

Wyprzedził radiowóz na "zebrze". Wysokość mandatu go zabolała

W pośpiechu 64-latek nie zauważył, że auto, które wyprzedza, to policyjny radiowóz. Tak rażące złamanie przepisów ruchu drogowego nie uszło jednak uwadze siedzących w nim funkcjonariuszy.

64-latek gorzko pożałował swojego pośpiechu. Rzecznik Policji Śląskiej podaje, że – zgodnie z nowymi przepisami Ustawy Prawa o Ruchu Drogowym – kierowca skody był zmuszony uiścić mandat w wysokości 1500 złotych.

Zobacz także: Zobacz też: Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł

Mandat nie był jedyną konsekwencją, jaka spotkała 64-latka. Za swoje wykroczenie otrzymał również 10 punktów karnych.

Rzecznik Policji Śląskiej zwraca uwagę, że 64-latek to nie jedyny kierowca, który w ciągu ostatnich tygodni zapłacił tak wysoki mandat. Podkreślił, że nowa taryfa ma skłonić dotychczasowych piratów do zmiany swojego zachowania i w konsekwencji –zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić