Wyrwali ich z niewoli i pokazali film. Radość w oczach Ukraińców

Ukraińcy i Rosjanie doszli do porozumienia w sprawie wymiany pojmanych. Aby wyciągnąć z niewoli pięciu cywilów, strona ukraińska musiała wydać wrogom pięciu rosyjskich jeńców wojennych. W sieci pojawiło się wideo, na którym widać wszystkich uwolnionych Ukraińców.

Wyrwali ich z niewoli i pokazali film. Radość w oczach Ukraińców
Wyrwali ich z niewoli i pokazali film. Radość w oczach Ukraińców (Twitter "NEXTA")

Ukraińcy wyrwali z niewoli pięciu swoich ludzi i opublikowali krótkie nagranie z ich udziałem. Do wymiany ze stroną rosyjską doszło w trwającym tygodniu. Z filmiku zamieszczonego w mediach społecznościowych wnioskować można, że życiu uwolnionych osób nie zagraża już niebezpieczeństwo. Są cali i zdrowi.

Kwatera Główna Koordynacji Traktowania Jeńców Wojennych przeprowadziła kolejną wymianę ze stroną rosyjską na zasadzie "5 za 5". Pięciu ukraińskich cywilów wróciło z rosyjskiej niewoli - czytamy na profilu "NEXTA" na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Niepokoi fakt, że uwolnione osoby to cywile. Rosjanie dopuszczają się porwań, by móc później negocjować podobne wymiany. Cierpią na tym zwykli ludzie, którzy od miesięcy żyją w ciągłym strachu.

Wojna w Ukrainie koszmarem dla cywili

Wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 r. Tego dnia armia Władimira Putina najechała niepodległe sąsiadujące państwo. W praktyce działania zbrojne na wschodzie kraju toczą się od ośmiu lat. Wówczas Rosjanie rozpoczęli pierwsze operacje w Donbasie.

Przed wojną rozpętaną przez Putina w Ukrainie uciekać musiały miliony cywilów. Część wyjechała za granicę, m.in. do Polski. Niektórzy postanowili przenieść się w inne regiony swojego kraju. Niestety, obecnie nic nie wskazuje na szybkie zakończenie trwającego konfliktu zbrojnego w Ukrainie.

Zobacz także: Obnaża głupotę rosyjskich influencerek. Aleksiej Durniew: "Nie mogłem tego zrozumieć"
Autor: PTA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić