"Wyścig słoni" zakończył w kajdankach. Oto co dał policjantom

80

Po wejściu w życie nowych przepisów ruchu drogowego zakazujących tzw. "wyścigów słoni" na autostradach i drogach ekspresowych przez pojazdy ciężarowe, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie kontrolują zachowania kierowców. Tym razem jeden z obcokrajowców nie tylko popełnił takie wykroczenie, ale dodatkowo kierował w stanie po użyciu alkoholu. Ostatecznie usiłował przekupić policjantów.

"Wyścig słoni" zakończył w kajdankach. Oto co dał policjantom
"Wyścig słoni" obcokrajowiec zakończył w kajdankach. (Policja)

Egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie 1 lipca tego roku w stosunku do kierowców pojazdów ciężarowych na autostradach i drogach ekspresowych, ma poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu - podkreśla policja.

Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łany takie właśnie wykroczenie popełnił jeden z kierujących pojazdem ciężarowym. Po badaniu trzeźwości okazało się, że nie było to jedyne przewinienie, którego w tym dniu dopuścił się 59-letni kierowca.

Po tym, jak policjanci wykryli, że kierował on pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, mężczyzna zaproponował im gotówkę. W zamian oczekiwał, że mundurowi umożliwią mu dalszą jazdę i odstawienie pojazdu na najbliższy parking z jednoczesnym odstąpieniem od dalszych czynności.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Atak na kontrolera w autobusie. MPK Wrocław publikuje nagranie z pasażerem
Pouczenia, że jego czyny mają charakter korupcyjny, nie zniechęciły mężczyzny do dalszych działań. Wręcz przeciwnie – postanowił on zapisać na kawałku różowej karteczki kwotę 1000 zł i wręczył ją stróżom prawa - relacjonuje śląska policja.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany, a kolejnego dnia usłyszał zarzuty prokuratorskie. Dodatkowo obcokrajowiec stracił prawo jazdy. Policjanci gliwickiej drogówki tylko częściowo spełnili jego "prośbę" - pojazd faktycznie został odholowany na parking.

Policja przypomina, kto dopuszcza się przestępstwa korupcyjnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 8.

Przypominamy od początku lipca br. zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące zakazu wyprzedzania przez kierujących samochodami ciężarowymi. Wprowadzenie ich ma zapobiegać tzw. wyścigom słoni na autostradach i drogach ekspresowych, a tym samym przyczynić się do bezpieczeństwa i zwiększenia płynności ruchu.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić