o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Wyścig zbrojeń trwa. Rosjanie ogłosili sukces testów nowej broni

52
Podziel się

Rosja od dawna mogła pochwalić się przewagą nad rywalami w wyścigu o wyjątkowo skuteczną broń hipersoniczną. W niedzielę rosyjskie ministerstwo obrony potwierdziło informację o zakończeniu testów.

Wyścig zbrojeń trwa. Rosjanie ogłosili sukces testów nowej broni
Testy nowej broni hipersonicznej zakończone (Getty Images)
bDgxunHF

Eksperci zapowiadali, że broń hipersoniczna zmieni oblicze współczesnej wojny. Możliwości nowych rosyjskich pocisków są znacznie większe, osiągają ogromną prędkość, wielokrotnie większą niż klasyczne rakiety. Są także trudno wykrywalne przez radary.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że testy zakończyły się pomyślnie. Broń hipersoniczna zostanie załadowana na najnowsze okręty w kraju. Obecnie żadne inne państwo nie posiada skutecznego systemu ochrony przed takimi pociskami.

bDgxunHH

Ogłoszenie sukcesów zbiegło się z uroczystymi obchodami Dnia Marynarki Wojennej. W niedzielę w kraju odbyły się liczne parady morskie, prezentujące rosyjskie zasoby. Jak zapowiadał Władimir Putin widowisko miało na celu "zademonstrowanie rosnącej siły marynarki wojennej" Rosji.

Na początku tego miesiąca rosyjskie media doniosły, że wieś Nyonoksa w pobliżu bazy i poligonu na północy kraju została ewakuowana z powodu trwających testów. Ostrzeżenie o przebywaniu w "strefie zagrożenia" otrzymało około 500 mieszkańców. Testy uległy opóźnieniu ze względu na wybuch pandemii.

Wywiad USA: rosyjska broń hipersoniczna może być gotowa już w 2020 roku

bDgxunIi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
gggggg
3 miesiące temu
A my mamy Rydzyka, propagandę TVP i połowę ogłupiałych Polaków. To wystarczy do zwycięstwa.
27:1
3 miesiące temu
Pis ogłasza takie sukcesy co tydzień a potem znowu dowiadujemy o wyniku 27:1
Ubawiony
3 miesiące temu
Sukces? Bo jak odpalali to nikt nie został ranny. Rosyjscy marynarze mogą mieć obawy. Pewno pamiętają o Kursku. tak się kończą ich nowinki. Rosja powinna się skupiać na remoncie czołgów, dobrych sprawdzonych, i wyremontowaniu Kuzniecowa. Tego ostatniego może niech napędzają nie węgkem a np. olejem napędowym?
bDgxunIj
Znamyto
3 miesiące temu
Jak Rosja pisze "sukces" to znaczy że widzieli jedną amerykańską hypersoniczna rakietę Amerykanów.
ddd
3 miesiące temu
Tam przynajmniej widać na co idą skradzione obywatelom pieniądze, u nas jakim dziwnym trafem zasilają tylko konta polityków.
Najnowsze komentarze (52)
luk
2 miesiące temu
I co dalej ? Poślą im w odwecie wolniejsze rakiety lecz pokrywające teren na znacznie większym obszarze i będzie po pieśni...Czy na pewno o to chodzi, czy nie warto wyhamować w wariackim wyścigu zbrojeń ???
Szetras
2 miesiące temu
Kiedy o tym czytam, to przypomina mi się taki stary żart: W trakcie trwania amerykańsko-wietnamskiej wojny w Indochinach (Wietnamie) do Moskwy, na Kreml, przybyła wietnamska delegacja aby podziękować za dotychczasowe wsparcie, a w szczególności za wspaniałe pociski typu ziemia-powietrze i poprosić o równie wspaniałe pociski typu ziemia-samolot... ;) A poważnie i, wbrew pozorom, w nawiązaniu do powyższego kawału mam takie dziwne wrażenie, że Sowieci znowu chwalą się posiadaniem czegoś nie do końca tak na prawdę sprawdzonego. Będącego de facto jeszcze w fazie testów... Mają oni wszak taką przypadłość, że lubią się przechwalać posiadaniem swoistej wunderwaffe, nad którą jeszcze pracują... Ot, i takie jest moje zdanie w temacie, jakkolwiek ichnich prac nad w/w bronią absolutnie nie neguję...
👽👽👽👽
3 miesiące temu
🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸🛸
Ktoś
3 miesiące temu
A my mamy koniki i szabelki i niczego się nie boimy
Ha ha ha
3 miesiące temu
Polska ogłosiła sukces zbrojeniowy rakiety czarna wołga . Nie lata,nie jeździ, trudno ją zobaczyć, zabija śmiechem a jednak niczym ufo wzbudza zazdrość wschodnich wojaży.
2=2
3 miesiące temu
ZSRR się nie chwalił osiągnięciami i udawał zacofanego.Broń miał dużo lepszą od zachodniej. Kałboje się chwalili chociaż nic nie mieli. Zwyciężyli reklamami głupoty.
set
3 miesiące temu
PRZEKOP MIERZEji to nasza tajna bron
sssss
3 miesiące temu
Teraz z naszej tarczy mozemy co najwyzej muzeum otworzyc.
bDgxunIb
fura TM
3 miesiące temu
pochwalcie sie bronia na generatory pol torsyjnych! To CO MON to zaraz kupi jak te okrety za 1$, pamietacie?
Netoperek
3 miesiące temu
Zośka, będziesz dzisiaj ?
smutne
3 miesiące temu
czyż ludzie jako gatunek nie są głupi? Może nawet głupsi od zwierząt? Chyba tylko tylko my zabijamy siebie nawzajem i wymyślamy coraz wspanialsza broń do wzajemnego unicestwiania się. Żadne zwierze tego nie robi. Czasami zwierzęta walczą o żerowiska jednak raczej nie na śmierć i życie.
Jego nick
3 miesiące temu
Broń Ojczyznę Panie Boże bo Mariuszek już nie może
vojak
3 miesiące temu
Może nasze śpiewające ławki "Mariuszki" doposażyć w hipersoniczne głośniki ? Będą zakłócać ruskie rakiety i ruską łączność.
wujek
3 miesiące temu
wystarczy śledzić sygnaturę cieplną...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić