o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Putin u władzy do 2036 roku? Moskwa ogłasza wyniki referendum w Rosji

179
Podziel się

W ciągu ostatniego tygodnia w Rosji przebiegało nietypowe referendum. Na szali ważyła się możliwość odbywania kolejnych kadencji przez obecnie urzędującego prezydenta Władimira Putina. Choć oficjalne zamknięcie głosowanie jeszcze nie nastąpiło, Putin już triumfuje.

Putin u władzy do 2036 roku? Moskwa ogłasza wyniki referendum w Rosji
Rosja. Władimir Putin chwali się wynikami referendum (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bDJmkHAR

Wprowadzone rozwiązania pozwolą rządzić Putinowi przez kolejne lata. Zgodnie z dotychczasowym prawem powinien opuścić urząd w 2024 r., jednak jeśli wynik referendum się potwierdzi, a limit kadencji nie będzie już obowiązywać, urzędujący obecnie prezydent może ponownie odbyć dwie sześcioletnie kadencje. W ten sposób Władimir Putin będzie miał możliwość sprawowania władzy nieprzerwanie do 2036 r.

Nie wszyscy wierzą w rzetelność głosowania. Grupy opozycyjne poddają w wątpliwość scenariusz, że aż 73 proc. obywateli opowiada się za poprawkami, które pozwoliłyby Putinowi utrzymać się u władzy po 2024 r. Zgodnie z sondażami opozycji w Moskwie wynik miał był zbliżony do 50 proc., zaś w Petersburgu przewidywali zdecydowaną porażkę Putina, informuje "Independent".

bDJmkHAT

Wstępne wyniki opublikowano już pięć godzin przed oficjalnym zakończeniem głosowań. Decyzja rosyjskiej komisji wyborczej spotkała się z dużym zaskoczeniem. Prognoza poparcia dla poprawek konstytucyjnych wyniosła 73 proc.

Referendum od początku budziło wiele wątpliwości. Zdaniem władz to z powodu wciąż trwającej pandemii, głosowanie odbywało się na przestrzeni tygodnia, możliwe było także oddawanie głosów drogą elektroniczną. W trakcie pojawiały się dowody na poważne nieprawidłowości, takie jak możliwość podwójnego oddania głosu.

Zobacz także: Napięcie w Syrii. Rosja przerzuca swoje wojsko
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJmkHAZ
bDJmkHBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
rumun
8 miesięcy temu
Przecież już przed referendum było wiadomo,ze będzie tak jak życzy tego pan Putin.
makaron
8 miesięcy temu
Czyli Putin miałby rządzić w Rosji jeszcze 14 lat no to już ruscy muszą gromadzić krew z niemowlaków ,żeby mu robić transfuzję tak jak kiedyś robili to Breżniewowi no i oczywiście powinni zacząć przygotowania do budowy mauzoleum obk Lenina tak żeby wiecznie mógł być żywy
ciekawy
8 miesięcy temu
czy pan Putin zanieczyścił już wszystkie toalety w swoim bunkrze ?
bDJmkHBv
wolna Polska
8 miesięcy temu
Rosja boryka się nadal z dyktaturą to społeczeństwo ma to we krwi jest to efekt dominacji czerwonego faszyzmu dumnie głoszonego jako komunizm , gdy się dobrze zastanowić coś takiego jak komunizm nie istniało i nie istnieje , rozbierając na czynniki pierwsze , komunizm jest systemem czysto faszystowskim o strukturach mafijnych , czemu sami doświadczyliśmy i nadal mamy do czynienia z resztkami tego zboczonego systemu gdzie jednostka nie ma racji widzimy to na podstawie ośmiu lat rządów byłej ekipy gdzie pałowanie ludzi oraz afery były na porządku codziennym .
Asd
8 miesięcy temu
Nie wiem po co się krępuje powinien dawno temu ogłosić się carem i po sprawie sytuacja jest jasna
Najnowsze komentarze (179)
Jas
8 miesięcy temu
Taka jest Demokracja. Wybiera wiekszosc. W starożytnej - greckiej demokracji Obywatele posiadali niewolników??? za niespłacone długi można było zostać niewolnikiem, Sokrates skazany na śmierć bo nie uznawał oficjalnych Bogow, a Platon wymyślał państwo które może nawet w prywatnym domu kontrolować domowników. Czyl wszystko się mieści w tej je... demokracji. Mocno przereklamowana a partie to gangi polityczne
Rzeczywistość
8 miesięcy temu
Załoga KURSKA jest cierpliwa. CZEKA. PREZYDENT? WTF? Dostanie za SWOJE!!!
Leksus
8 miesięcy temu
Jak to jest Putin to ja jestem wcieleniem Maryi!!
Rus
8 miesięcy temu
Brawo Panie Prezydencie , zabezpieczył Pan kraj , przed jego ewentualnym rozkradzeniem. Mam nadzieje, że w ewentualnych przyszłych kadencjach , zrobi Pan porządek z takimi "miejscowymi solidaruchami" , by ci nigdy nie mieli okazji oddać kraj zachodowi , a z jego obywateli zrobić białych zachodnich niewolników , jak ma to miejsce nad Wisłą.
Arek32
8 miesięcy temu
Putin chce dobrze dla swojego kraju.
Piotr
8 miesięcy temu
Putin wygra, bo kombinuje jak Kaczyński. Tzn wszystkie media państwowe przejął, a jak trzeba, to sąd najwyższy jego
Robsson517
8 miesięcy temu
My nie nawidzimy Rosji mamy swoje powody jesteśmy zauroczeni USA ale Rosjanie są pomocni pracowici są bardzo podobni do Polaków mają kłopot z Putinem ale oni tego za bardzo nie odczuwają mają porządek kraj gdzie jest wszystko nie muszą nigdzie wyjeżdżać. USA mają też pięknie w kraju ale mają Demokrację i pozwolenie na broń więc jest niezły bałagan ludzie giną dzień w dzień...
asd
8 miesięcy temu
I kto się na to nabierze...
bDJmkHBn
marek
8 miesięcy temu
Od dzisiaj granice Europy mamy na Bugu.
marek
8 miesięcy temu
No i szlak trafił demokrację .Pokazał Rosjanom środkowy palec i co mi zrobicie.
Hanys
8 miesięcy temu
A co będzie jak ktoś weźmie i zastrzeli tego "łojca" narodu? Rosyjska historia jest pełna różnych skrytobójczych zamachów i spisków.
AdaM
8 miesięcy temu
Przecież w Rosji Car rządzi i to on ustala jaka jest frekwencja i jakiej są wysokości słupki wyboru czy poparcia a naród jest tylko informowany i nawet nie musi wychodzić z domu a frekwencja i tak będzie bliska 100 %
TOJA
8 miesięcy temu
W kolebce Twojej tzw. zachodniej cywilizacji USA z wolnością słowa nie jest lepiej, przekonał się o tym np. Edward Snowden. Poczytaj sobie troszkę o statystykach osadzonych w więzieniach w poszczególnych krajach a przestaniesz pisać takie mądrości. A wiesz coś może na temat wyzysku i handlu niewolnikami, przez te Twoje zachodnie społeczeństwa?- TAM TO OD ZAWSZE BYŁA PRAWOŻĄDNOŚĆ. A z zamordyzmem to jest tak, że żaden inny kraj nie ma tylu popaprańców co strzelają do niewinnych, co kraj ze Statuą Wolności.
lucyper
8 miesięcy temu
w takim wieku już nie powinien nikt rządzić dla tego zę choroba starcza ogranicza zdrowe myślenie i z parkinsonem i schizofrenią paranoidalną moża wywołać nie potrzebne wojny bo takiej starszej osobie nie zależy juz na własnym życiu i gdu wie że juz jest przy samym końcu może pociągnąć cały świata do trumny ze sobą a kay chyba wie że on praktycznie śpi na atomie co mu będzie kiedyś szkodziło wydac rozkaz aby unicestwić wszystko jak już będzie znim kiepsko
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić