Wróć na
A. M.
|

Putin u władzy do 2036 roku? Moskwa ogłasza wyniki referendum w Rosji

179
Podziel się

W ciągu ostatniego tygodnia w Rosji przebiegało nietypowe referendum. Na szali ważyła się możliwość odbywania kolejnych kadencji przez obecnie urzędującego prezydenta Władimira Putina. Choć oficjalne zamknięcie głosowanie jeszcze nie nastąpiło, Putin już triumfuje.

Putin u władzy do 2036 roku? Moskwa ogłasza wyniki referendum w Rosji
Rosja. Władimir Putin chwali się wynikami referendum (Getty Images, Mikhail Svetlov)
bCObnhTp

Wprowadzone rozwiązania pozwolą rządzić Putinowi przez kolejne lata. Zgodnie z dotychczasowym prawem powinien opuścić urząd w 2024 r., jednak jeśli wynik referendum się potwierdzi, a limit kadencji nie będzie już obowiązywać, urzędujący obecnie prezydent może ponownie odbyć dwie sześcioletnie kadencje. W ten sposób Władimir Putin będzie miał możliwość sprawowania władzy nieprzerwanie do 2036 r.

Nie wszyscy wierzą w rzetelność głosowania. Grupy opozycyjne poddają w wątpliwość scenariusz, że aż 73 proc. obywateli opowiada się za poprawkami, które pozwoliłyby Putinowi utrzymać się u władzy po 2024 r. Zgodnie z sondażami opozycji w Moskwie wynik miał był zbliżony do 50 proc., zaś w Petersburgu przewidywali zdecydowaną porażkę Putina, informuje "Independent".

bCObnhTr

Wstępne wyniki opublikowano już pięć godzin przed oficjalnym zakończeniem głosowań. Decyzja rosyjskiej komisji wyborczej spotkała się z dużym zaskoczeniem. Prognoza poparcia dla poprawek konstytucyjnych wyniosła 73 proc.

Referendum od początku budziło wiele wątpliwości. Zdaniem władz to z powodu wciąż trwającej pandemii, głosowanie odbywało się na przestrzeni tygodnia, możliwe było także oddawanie głosów drogą elektroniczną. W trakcie pojawiały się dowody na poważne nieprawidłowości, takie jak możliwość podwójnego oddania głosu.

Napięcie w Syrii. Rosja przerzuca swoje wojsko

bCObnhTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(179)
rumun
miesiąc temu
Przecież już przed referendum było wiadomo,ze będzie tak jak życzy tego pan Putin.
makaron
miesiąc temu
Czyli Putin miałby rządzić w Rosji jeszcze 14 lat no to już ruscy muszą gromadzić krew z niemowlaków ,żeby mu robić transfuzję tak jak kiedyś robili to Breżniewowi no i oczywiście powinni zacząć przygotowania do budowy mauzoleum obk Lenina tak żeby wiecznie mógł być żywy
ciekawy
miesiąc temu
czy pan Putin zanieczyścił już wszystkie toalety w swoim bunkrze ?
bCObnhTT
wolna Polska
miesiąc temu
Rosja boryka się nadal z dyktaturą to społeczeństwo ma to we krwi jest to efekt dominacji czerwonego faszyzmu dumnie głoszonego jako komunizm , gdy się dobrze zastanowić coś takiego jak komunizm nie istniało i nie istnieje , rozbierając na czynniki pierwsze , komunizm jest systemem czysto faszystowskim o strukturach mafijnych , czemu sami doświadczyliśmy i nadal mamy do czynienia z resztkami tego zboczonego systemu gdzie jednostka nie ma racji widzimy to na podstawie ośmiu lat rządów byłej ekipy gdzie pałowanie ludzi oraz afery były na porządku codziennym .
Asd
miesiąc temu
Nie wiem po co się krępuje powinien dawno temu ogłosić się carem i po sprawie sytuacja jest jasna
Najnowsze komentarze (179)
Jas
miesiąc temu
Taka jest Demokracja. Wybiera wiekszosc. W starożytnej - greckiej demokracji Obywatele posiadali niewolników??? za niespłacone długi można było zostać niewolnikiem, Sokrates skazany na śmierć bo nie uznawał oficjalnych Bogow, a Platon wymyślał państwo które może nawet w prywatnym domu kontrolować domowników. Czyl wszystko się mieści w tej je... demokracji. Mocno przereklamowana a partie to gangi polityczne
Rzeczywistość
miesiąc temu
Załoga KURSKA jest cierpliwa. CZEKA. PREZYDENT? WTF? Dostanie za SWOJE!!!
Leksus
miesiąc temu
Jak to jest Putin to ja jestem wcieleniem Maryi!!
Rus
miesiąc temu
Brawo Panie Prezydencie , zabezpieczył Pan kraj , przed jego ewentualnym rozkradzeniem. Mam nadzieje, że w ewentualnych przyszłych kadencjach , zrobi Pan porządek z takimi "miejscowymi solidaruchami" , by ci nigdy nie mieli okazji oddać kraj zachodowi , a z jego obywateli zrobić białych zachodnich niewolników , jak ma to miejsce nad Wisłą.
Arek32
miesiąc temu
Putin chce dobrze dla swojego kraju.
Piotr
miesiąc temu
Putin wygra, bo kombinuje jak Kaczyński. Tzn wszystkie media państwowe przejął, a jak trzeba, to sąd najwyższy jego
Robsson517
miesiąc temu
My nie nawidzimy Rosji mamy swoje powody jesteśmy zauroczeni USA ale Rosjanie są pomocni pracowici są bardzo podobni do Polaków mają kłopot z Putinem ale oni tego za bardzo nie odczuwają mają porządek kraj gdzie jest wszystko nie muszą nigdzie wyjeżdżać. USA mają też pięknie w kraju ale mają Demokrację i pozwolenie na broń więc jest niezły bałagan ludzie giną dzień w dzień...
asd
miesiąc temu
I kto się na to nabierze...
bCObnhTL
marek
miesiąc temu
Od dzisiaj granice Europy mamy na Bugu.
marek
miesiąc temu
No i szlak trafił demokrację .Pokazał Rosjanom środkowy palec i co mi zrobicie.
Hanys
miesiąc temu
A co będzie jak ktoś weźmie i zastrzeli tego "łojca" narodu? Rosyjska historia jest pełna różnych skrytobójczych zamachów i spisków.
AdaM
miesiąc temu
Przecież w Rosji Car rządzi i to on ustala jaka jest frekwencja i jakiej są wysokości słupki wyboru czy poparcia a naród jest tylko informowany i nawet nie musi wychodzić z domu a frekwencja i tak będzie bliska 100 %
TOJA
miesiąc temu
W kolebce Twojej tzw. zachodniej cywilizacji USA z wolnością słowa nie jest lepiej, przekonał się o tym np. Edward Snowden. Poczytaj sobie troszkę o statystykach osadzonych w więzieniach w poszczególnych krajach a przestaniesz pisać takie mądrości. A wiesz coś może na temat wyzysku i handlu niewolnikami, przez te Twoje zachodnie społeczeństwa?- TAM TO OD ZAWSZE BYŁA PRAWOŻĄDNOŚĆ. A z zamordyzmem to jest tak, że żaden inny kraj nie ma tylu popaprańców co strzelają do niewinnych, co kraj ze Statuą Wolności.
lucyper
miesiąc temu
w takim wieku już nie powinien nikt rządzić dla tego zę choroba starcza ogranicza zdrowe myślenie i z parkinsonem i schizofrenią paranoidalną moża wywołać nie potrzebne wojny bo takiej starszej osobie nie zależy juz na własnym życiu i gdu wie że juz jest przy samym końcu może pociągnąć cały świata do trumny ze sobą a kay chyba wie że on praktycznie śpi na atomie co mu będzie kiedyś szkodziło wydac rozkaz aby unicestwić wszystko jak już będzie znim kiepsko
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić