Wystarczyła jedna pomyłka. Droga zablokowana na 12 minut

36

Do głośnej sytuacji doszło w Poznaniu (woj. wielkopolskie). Kierowca jednego z miejskich autobusów zorientował się, że pomylił trasę. Czym prędzej spróbował zawrócić i ruszyć we właściwym kierunku, jednak w rezultacie doprowadził do groźnej sytuacji.

Wystarczyła jedna pomyłka. Droga zablokowana na 12 minut
Kierowca autobusu pomylił trasę. Gdy spróbował zawrócić, doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze (YouTube, STOP CHAM)

Zdarzenie, do którego doszło na jednej z poznańskich ulic, nagłośnił youtubowy kanał STOP CHAM. Jak poinformowano w opisie filmu, sytuacja miała miejsce we wtorek 18 kwietnia.

Kierowca autobusu pomylił trasę. Zablokował całą drogę

Osoba, która zamieściła nagranie na YouTube, podzieliła się swoimi przypuszczeniami na temat okoliczności, w jakich doszło do zablokowania przez autobus drogi. Jak spekulowała, prawdopodobnie kierowca w pośpiechu zapomniał o gabarytach prowadzonego przez siebie pojazdu.

Przy próbie powrotu autobusu linii nr 193 doszło do zablokowania całej drogi. Z informacji podanych przez STOP CHAM wynika, że taka patowa sytuacja trwała aż przez dwanaście minut.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Zostawił auto z otwartymi szybami. Nagranie kierowcy po śnieżycy w USA

Kierowca autobusu zdecydował się na wysadzenie pasażerów. Ponieważ w pobliżu nie znajdował się koło przystanku, wysiadali oni bezpośrednio na jezdnię. Na szczęście ostatecznie nie doszło do żadnego wypadku, a pojazd ruszył we właściwym kierunku.

Kierowca autobusu linii 193 w Poznaniu 18 kwietnia pomylił trasę. Chciał wrócić na trasę, ale najwyraźniej zapomniał o gabarycie pojazdu, jakim się porusza. Droga została zablokowana na ok. 12 minut. Pasażerowie wcześniej zaczęli opuszczać pojazd wysiadając na jezdnie – czytamy w opisie nagrania (YouTube).

Pod nagraniem szybko pojawiły się liczne komentarze. Wielu internautów żartowało z sytuacji, inni wyrażali zaniepokojenie o los pasażerów, którzy byli zmuszeni wysiąść prosto na ulicę.

"I to jest właśnie niezbity dowód, że «kwadratura koła» jest problemem nierozwiązywalnym!", "Kierowca naprawdę odważny, że tak wypuścił pasażerów w takim miejscu" – komentowali nagranie internauci.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić