Wystarczyło parę minut. Widzowie wściekli na Polsat po emisji "Wydarzeń"

1264

Wielka krytyka wylała się na stację Polsat po tym, jak niewiele czasu poświęcił sprawie "lex TVN". "Wydarzenia" nie uznały tego tematu jako najważniejszy w kraju i poświęciły mu tylko kilka minut.

Wystarczyło parę minut. Widzowie wściekli na Polsat po emisji "Wydarzeń"
19.12.21 "Wydarzenia", Polsat (Wydarzenia)

19 grudnia to dzień, w którym media skierowały swe oczy w kierunku "lex TVN". Jest to pokłosiem przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy medialnej. TVN twierdzi, że to atak na wolne media. Za stacją stają również inne redakcje.

Polsat nie stanie w obronie TVN?

W całej Polsce odbywają się protesty. Polsat poświęcił jednak temu tematowi jedynie kilka minut. Mowa o głównym programie informacyjnym stacji, "Wydarzeniach". Za najważniejszy temat dnia Polsat uznał przypadek dziewczynki z Gdańska, która zaraziła się Omicronem. Kolejny materiał skupił się na pandemii i twardych lockdownach w całej Europie.

Dopiero po materiałach związanych z koronawirusem przyszedł czas na "lex TVN". Podkreślano jednak, że nowelizacja ustawy służy uporządkowaniu sytuacji mediów w Polsce.

Autorką materiału była Mira Skórka. Powiedziała w nim, że "apele do prezydenta płyną z kraju i z zagranicy" oraz, że "przepisy ustawy budzą ogromne emocje". Dodała również, że na 3 miesiące temat ucichł, bo PiS schował projekt do sejmowej zamrażarki.

To, jak "lekceważąco" podszedł Polsat do sprawy, spotkało się z falą krytyki. Internauci nie zostawili na stacji suchej nitki!

Są "pomiędzy" - pisze jeden z internautów.
(...)Wystarczy przeczytać wywiad z p. Gawryluk. Obrzydliwa postawa - wtóruje drugi.
(...)Gdy zniknie TVN, to oni będą na celowniku jako najbardziej niepokorne media - prorokuje trzeci.

TVN wystosował apel w obronie stacji i zachęca do jego podpisywania. A jaką decyzję podejmie prezydent Andrzej Duda? O tym przekonamy się zapewne już niedługo.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić